wrestling wwe tna aew


Ostatnią sondę poświęciliśmy tytułom mistrzowskim tag teamów RAW i SmackDown, a konkretnie ich unifikacji. Większość z Was uznała, że łączenie ich jednak nie miało sensu.
SONDA
Czy tytuły mistrzowskie tag teamów RAW i SmackDown powinny zostać zunifikowane?
Tak (285) 46%
Nie (328) 54%
Łącznie oddano
613 głosów

SummerSlam na wyciągnięcie ręki, a co za tym idzie, konfrontacja o inne zunifikowane mistrzostwo, WWE Universal, w którego obronie stanie Roman Reigns przeciwko Brockowi Lesnarowi pod okiem pana Money in the Bank Theory'ego. Nowa sonda poświęcona jest tej kwestii, a głosujecie, kto Waszym zdaniem wyjdzie zwycięsko.


Pomimo wielu spekulacji i pojawienia się na jednym z odcinków RAW, John Cena nie zawalczy na tegorocznym SummerSlam. Sam Cena pozostaje otwarty na powrót na ring, ale w dogodnym terminie, który nie będzie kolidował z jego planami aktorskimi. Obecnie sporo mówi się o występie Ceny na WrestleManii 39.

Po dłuższej absencji od występów w ringu, Claudio Castagnoli dołączył do All Elite Wrestling, podpisując pełnoprawny kontrakt z tą federacją. Zawodnik, który przez ponad dekadę występował w WWE jako Cesaro, rozstał się z tą federacją w lutym bieżącego roku, po tym jak wygasła jego dotychczasowa umowa.

Wrześniowa gala WWE Clash at the Castle w Walii wzbudza ogromne zainteresowanie europejskich fanów. Już w połowie lipca WWE dobiło do pułapu 60 tysięcy sprzedanych biletów i galę powinien obejrzeć na stadionie komplet ponad 70 tysięcy widzów. Dzieje się tak pomimo faktu, że ceny biletów na to wydarzenie są wręcz rekordowo wysokie jak na standardy WWE.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE SummerSlam 2022
Premiera:

Środa 3. sierpnia 2022
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 11:00
Niedziela godz. 18:00Omówienie wybranych wydarzeń z AEW Dynamite Fyter Fest 2
Dodano: 21-07-2022, 10:07
Paczka zawiera omówienie wydarzeń, a co za tym idzie otwarte i poważne spoilery z gali AEW Dynamite Fyter Fest 2, która odbyła się w nocy z środy na czwartek czasu polskiego.

Podczas gali powrócił Jungle Boy, który szybko znów zjednał sobie Luchasaurusa i obrał przy okazji na celownik Christiana Cage’a. Zawodnik pojawił się po raz pierwszy od 15 czerwca, gdy po przegranej walce o AEW Tag Team Championship został zaatakowany przez Christiana.


Przy okazji tego Dynamite, AEW potwierdziło kolejne walki na sobotnie Death Before Dishonor. W ramach „Zero Hour Match”, czyli niejako Kick-Offu do gali, Allysin Kay zmierzy się z Willow Nightingale. W głównej karcie ROH PPV znalazło się z kolei miejsce dla walki o ROH Six-Man Tag Team Championship w której The Righteous podejmą Daltona Castle i The Boys.

Podczas tego epizodu AEW zdecydowało się na moment celebrycki, ponieważ swoją chwilę dostał raper, Kevin Gates. Ten był pokazany na trybunach przy okazji celebracji mistrzowskiej Swerve In Our Glory, którą przerwali Mark Sterling i Tony Nese. Sterling miał ze sobą petycję o usunięcie Stricklanda z rosteru AEW i chciał, żeby Gates ją podpisał, po czym zaczął go obrażać, gdy Kevin odmówił. Gates przeskoczył barierki i skonfrontował się twarzą w twarz z Nesem, ostatecznie powalając wrestlingowego weterana ciosem. Na koniec segmentu Strickland rozbił ciasto na twarzy Sterlinga.

Anna Jay przeszła heel turn, gdy przy okazji walki wieczoru zwróciła się przeciwko Ruby Soho i powróciła do przyjaznych stosunków z Tay Conti.


Walką wieczoru gali był oczywiście Barbed Wire Everywhere Match pomiędzy Chrisem Jericho i Eddiem Kingstonem. Choć ekipa Jericho miała się znaleźć w Shark Cage, żeby zapobiec ich ingerencjom, jak się okazało nie objęło to Sammy’ego Guevary i Tay Conti, którzy zaingerowali oczywiście w ten pojedynek. Conti z pomocą wspomnianej Anny Jay uwolniła pozostałych członków Jericho Apprecation Society z klatki, co wywołało chaos, który pozwolił Guevarze pomóc Jericho w nieoczekiwanym pokonaniu Kingstona.
Na osłodę triumfu Jericho, który jest dość dziwną decyzją bookingową, co nie spodobało się większości fanów, po walce Kingston powetował sobie trochę przegraną rzucając Jericho na znajdującą się przy ringu sieć z drutu kolczastego.


Na piątkowe Rampage nagrano:
- Britt Baker & Jamie Hayter vs. Skye Blue & Ashley D’Amboise
- Hangman Page & John Silver vs. The Butcher & The Blade
- Lee Moriarty vs. Dante Martin
- Jay Lethal vs. Christopher Daniels
- Rap Battle: Austin Gunn vs. Max Caster.

Po dwutygodniowym Fyter Fest, AEW przechodzi w przyszłym tygodniu od razu do kolejnego specjalnego odcinka Dynamite, tym razem pod szyldem Fight For The Fallen. Na wydarzenie zatwierdzono na ten moment dwie walki:
- FTW Championship: Ricky Starks vs. Danhausen
- AEW Women’s Championship: Thunder Rosa vs. Miyu Yamashita.


---------------

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu


Autor:
Piotr GilewskiDodano: 21-07-2022, 10:47
Host: 79.163.174.87.ipv4.supernova.orange.pl, IP: 79.163.174.87

Walka wieczoru to jakiś żart. Część ekipy Jericho w klatce, część nie wiedzieć czemu w niej nie została umieszczona przez co od momentu zjawienia się Conti zrobił się jeden wielki burdel. Wynik starcia jak dla mnie również bardzo dziwny, a szkoda, bo gdyby nie te śmieszne decyzje kreatywnych wyglądałoby to znacznie lepiej.

autor: WrestlingFan

Dodano: 21-07-2022, 10:52
Host: n15-10-08.opera-mini.net, IP: 82.145.222.221

Trzy duże minusy dla AEW za ten odcinek Dynamite, a raczej decyzje bookingowe:

1. Allin z gorącego nazwiska i naprawdę fajnej postaci stał się jobberem dla Brodiego, no i ogólnie gdzieś stał się marginesem na Dynamite. O ile rozumiem chęć pushu dla ziomka Blacka, tak serio jobbowanie Allina w ten sposób tylko mu szkodzi i można byłoby dać tu kogoś innego-czas wymyślić coś lepszego dla Allina, bo na dłuższą metę chłop będzie zmarnowany. Może odejście od Stinga, z bardziej tweenerową personą?

2. Jungle Boy za szybko wraca i o ile jeszcze mogę to przeboleć, tak pojednanie się z Luchasem...liczyłem na większą dramę. Może to tylko chwilowe i jakoś rozkręca ich story, choć boję się, że skończą to w tym momencie i po prostu Jungle będzie ścigał Cage'a, a Luchas będzie się temu przyglądał. Pierwsza wypowiedź Christiana mi się bardzo podobała i sam zaostrzony gimmick jaszczura tez miał potencjał, więc szkoda byłoby od tak to kończyć i wracać do status quo sprzed heel turnu Chrisa. Dam im jeszcze szansę, choć, IMO, trochu to zepsuli.

3. No i wisienka na torcie, czyli win Jericho XDDDDD a raczej porażka Kingstona, która jest totalnie głupia i nielogiczna. Budują story pod Edka i pokazanie Jericho, że jego wygrana na PPV nie była przypadkowa, aby na sam koniec (?) dać mu przegrać w kompletnie absurdalny sposób. Co da ta wygrana Chrisowi, który już od dawna powinien promować młodych i okazjonalnie wygrać program z jakimiś midami, gdy jeszcze urwala typa będącego over w każdym mi...

autor: LaLaLa

Dodano: 21-07-2022, 10:55
Host: n15-10-08.opera-mini.net, IP: 82.145.222.221

Co da ta wygrana Chrisowi, który już od dawna powinien promować młodych i okazjonalnie wygrać program z jakimiś midami, gdy jeszcze urwala typa będącego over w każdym miejscu i przyciągającego naprawdę sporo ludzi do AEW (poczytajcie sobie w sieci o hypie na Edka). Idotyzm w czystej postaci, który ciężko wytłumaczy-no i też szkoda Anki w sumie, bo też był tu potencjał na rozwinięcie jej story z Tay.

autor: LaLaLa

Dodano: 21-07-2022, 11:03
Host: public-gprs380987.centertel.pl, IP: 37.47.119.124

I oni się tam tak co tydzień nawalają w takich hardcorowych meczach? Nic dziwnego, że nikt oprócz marków tego nie ogląda

autor: Smutne

Dodano: 21-07-2022, 11:34
Host: 178-36-252-227.adsl.inetia.pl, IP: 178.36.252.227

@Smutne - ktoś się tu naoglądał Cornetta widze

autor: MaziRP

Dodano: 21-07-2022, 11:36
Host: user-5-173-19-82.play-internet.pl, IP: 5.173.19.82

ogólnie to podziwiam ludzi, dla których rzucanie się na przedmioty owinięte drutem kolczastym to coś fajnego, leczcie się, walka ofc trafia do zaszczytnego grona pojedynków gównianych

coś się chyba zepsuło, bo booking tego dynamite to śmiech na sali, ale spoko, zaraz wróci omega, dołączą do niego dwa brzydale, wtedy to dopiero będziemy się cieszyć XD

autor: gongbao

Dodano: 21-07-2022, 13:02
Host: 46.174.231.33, IP: 46.174.231.33

Smutne
Ratingi Blood&Guts wskazują na coś zupełnie odwrotnego. W dobie cenzurowania wszystkiego, upraszczania w kierunku family friendly contentu fani wpragną oldschoolowego bookingu, kiedy każdy większy feud kończył się krwawą walką lub przynajmniej brutalnymi stypulacjami - taki Hogan w dawnym rock%wrestling WWF krwawił 3 razy częściej niż dzisiejsi, najbrutalniejsi heele w WWE. Oczywiście z zachowaniem odpowiednich proporcji, gdyż nikt nie ma zamiaru robić drugiego ECW czy tym bardziej CZW.

Problem leży gdzie indziej. Mianowicie bardzo kuleje kwestia dotarcia do casuali. Jedni zamknęli się w tej celebrycko-przedszkolnej bańce i nie widzą nic poza paroma dodatkowymi milionami od sponsorów, tracąc przy tym średnio kilkaset tysięcy widzów rocznie, zaś TK zamiast iść na przekór siwym zakutym łbom trochę przestraszył się bezmyślnej krytyki. AEW miało być jak Lost/Gra o Tron dla telewizji czyli kompletnie zrewolucjonizować podejście do wrestlingu i wyznaczyć nowe standardy. Tymczasem przez sztywne trzymanie się wszelkich, wrestlingowych schematów z ostatnich 50 lat rewolucja zaszła wyłącznie na podłożu biznesowym - skruszyła monopol dziadka Vince'a.

autor: Sauberg

Dodano: 21-07-2022, 13:14
Host: 83.24.74.16.ipv4.supernova.orange.pl, IP: 83.24.74.16

Luchasaurus to miał chyba szybszy turn niż Edge :D
Trochę przesadzają z tymi walkami hardcore, w sensie są one za często - tracą przez to swoją moc i rozgłos.

autor: Gryt

Dodano: 21-07-2022, 18:58
Host: 46.174.231.33, IP: 46.174.231.33

Bez porównania. Akurat w tym wypadku booking jest logiczny. Albo JB zostanie przeciągnięty na stronę Christiana albo dostanie kosę w plecy od Dinozaura.

autor: Sauberg

Dodano: 21-07-2022, 19:38
Host: ip-37-248-155-91.multi.internet.cyfrowypolsat.pl, IP: 37.248.155.91

Też myślę, że turn Luchasaurusa jest tylko na chwilę, by zmylić Jungle Boya i za tydzień nóż w plecy. Po co go było face turnować tak szybko? To bez sensu.

autor: Broski

Dodano: 21-07-2022, 20:20
Host: ip96.ip-141-94-1.eu, IP: 141.94.1.96

to nie byl zaden ponowny turn Luchasaurusa - najpozniej na All Out zaatakuje Jungle Boya przy okazji jego walki z Christianem i by potem plynnie przejsc do feudu z nim a teraz bedzie chwile "udawal" dobrego.
co do Jericho - sory ale dla mnie to nie byla zadna dziwna decyzja bookingowa, Jericho to czlowiek instytucja, zywa legenda tego biznesu o ktora nalezy dbac bo ostatnio wiekszosc wielkich matchy przegrywal wiec nierozumiem narzekania (Goldberg w WWE tez wszystkiego nieprzegrywal a okazyjnie wygrywal aby nadal byc wiarygodny), aby nie tracil na renomie czasami musi wygrac cos wielkiego jak tutaj by potem znowu wypromowac kogos odpowiedniego. a Kingston? sory ale dla mnie nigdy nie bedzie jakims powaznym main eventerem, to nie ta liga co Mox, Punk, MJF, Omega, Wardlow czy nawet Hangman. Kingston jest tym dla AEW kim dla WWE Owens czyli poprostu dobry worker przy wiekszych starciach.

autor: logan

<<< newsboard WrestleFans >>>

Tytuł mistrzowski WWE Universal zabierze z SummerSlam:

Roman Reigns
Brock Lesnar
Theory


3. sierpnia 2022


Mistrzostwo WWE Universal
Last Man Standing
Roman Reigns
vs
Brock Lesnar

Mistrzostwo Kobiet RAW
Bianca Belair
vs
Becky Lynch

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Liv Morgan
vs
Ronda Rousey

Mistrzostwo Stanów Zjednoczonych WWE
Bobby Lashley
vs
Theory

Mistrzostwo Tag Teamowe WWE
Usos
vs
Street Profits
Sędzia specjalny:
Jeff Jarrett

Riddle
vs
Seth "Freakin" Rollins

Logan Paul
vs
Miz

Pat McAffy
vs
Happy Corbin
4. września 2022


Karta wkrótce
2. lipca 2022


Money in the Bank
Ladder Match
Mężczyzn
Zwycięzca:
Theory

Money in the Bank
Ladder Match
Kobiet

Zwyciężczyni:
Liv Morgan

Mistrzostwo Kobiet RAW
Bianca Belair
pokonała
Carmellę

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Ronda Rousey
pokonała
Natalyę

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Liv Morgan
pokonała
Rondę Rousey

Mistrzostwo Stanów Zjednoczonych WWE
Bobby Lashley
pokonał
Theory'ego

Niekwestionowane Mistrzostwo Tag Teamowe WWE
The Usos
pokonali
Street Profits
26. czerwca 2022


Mistrzostwo Świata AEW
Jon Moxley
pokonał
Hiroshiego Tanahashiego

Mistrzostwo Świata Wagi Ciężkiej IWGP
Four-way
Jay White
pokonał
"Hangmana" Adama Page'a
Kazuchikę Okadę
Adama Cole'a

Mistrzostwo IWGP
Stanów Zjednoczonych
Will Ospreay
pokonał
Orange Cassidy'ego

Mistrzostwo AEW
All-Atlantic

Pac
pokonał
Miro
Malakai Blacka
i Clarka Connorsa

Mistrzostwo Świata Kobiet AEW
Thunder Rosa
pokonała
Toni Storm

Mistrzostwo Tag Teamowe Świata ROH oraz Tag Teamowe IWGP
Three-way
Zwycięzca Zgarnia Wszystko

FTR (ROH)
pokonali
United Empire (IWGP)
i Roppongi Vice

Six-man Tag Team Match
Le Sex Gods i Minoru Suzuki
pokonali
Eddiego Kingstona,
Wheelera Yutę
i Shotę Umino

Six-man Tag Team Match
Dudes with Attitudes
pokonali
Bullet Club

Claudio Castagnoli
pokonał
Zacka Sabre Jr'a

Pre-show
Tag Team Match
Bishamon
pokonali
The Factory

Pre-show
Lance Archer
pokonał
Nocka Comoroto

Pre-show
Tag Team Match

Swerve In Our Glory
pokonali
Suzuki-gun

Eight-man Tag Team Match
Max Caster i Gunn Club
pokonali
Yuyę Uemurę
i New Japan Dojo


Designed by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.