wrestling wwe tna aew


WrestleMania Backlash za nami, a Bobby Lashley opuścił tę galę z tytułem mistrzowskim. Oto, jak głosowaliście.
SONDA
Kto zwycięży mistrzostwo WWE na WrestleMania Backlash?
Bobby Lashley (215) 64%
Drew McIntyre (61) 18%
Braun Strowman (61) 18%

Łącznie oddano 337 głosów

Rozpoczynamy nową sondę, a na warsztat bierzemy przyszłość WrestleManii. Chodzi tym razem o czas jej trwania. Czy Waszym zdaniem powinien wejść na stałe format dwudniowy, czy może lepiej, gdyby powróciły niedzielne WrestleManie?


Po kwietniowych cięciach w głównych rosterach, w maju WWE przeprowadziło masowe zwolnienia w NXT. Z brandem pożegnali się m.in. The Velveteen Dream, Alexander Wolfe, Jessamyn Duke, Vanessa Borne czy sędzia Drake Wuertz.

WWE potwierdziło, że od 16 lipca powróci w trasę, a gale będą się odbywać z udziałem fanów. Na razie poza galami RAW i SmackDown, prawie w każdym tygodniu odbywać się będą dwa live eventy w formie gal bez transmisji w telewizji. Z kolei tegoroczne SummerSlam odbędzie się w sobotę 21 sierpnia, prawdopodobnie na stadionie w Las Vegas.

John Cena kończy na ten moment swoje zobowiązania filmowe i możliwe, że latem powróci na ring WWE. Cena miałby się zjawić po raz pierwszy na SmackDown 16 lipca, gdy WWE wróci w trasę. W przypadku powrotu Cena prawdopodobnie pozostanie w WWE TV przynajmniej do SummerSlam, gdzie według plotek może się zmierzyć z Romanem Reignsem. 
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE Hell in a Cell 2021
Premiera:

Środa 23.06.2021
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 11:00
Niedziela godz. 18:00Velveteen Dream zwolniony z WWE, Czy program Rampage wywoła zmiany w grafiku nagraniowym AEW?, Plany dotyczące AEW TNT Championship po zmianie stacji na TBS, Oglądalność AEW Dynamite, Spekulacje po najnowszym promo Slammiversary, Uwaga na spoilery z Impact Wrestling: przybycie kolejnej gwiazdy NJPW, ważne wydarzenie podczas tygodniówki
Dodano: 21-05-2021, 10:24
WWE zdecydowało się na zwolnienie Velveteen Dreama. Dream związał się z WWE w 2015 roku po uczestnictwie w „Tough Enough”. Po pierwszych przetarciach w ringu i treningach, zadebiutował w NXT TV w maju 2017 roku. W NXT zaliczył dość długie panowanie z NXT North American Championship, które posiadał od stycznia do września 2019 roku. Dream stał się po tym okresie osobą owianą wieloma kontrowersjami, gdyż pojawiły się oskarżenia o niestosowne zachowania na tle seksualne względem nieletnich – Dream miał ponoć podrywać nieletnich chłopców czy wysłać niestosowne zdjęcie nieletniej dziewczynce. Sprawy nie trafiły jednak na policję ze względu na brak klarownych dowodów. W tamtym czasie WWE wycofało Dreama z telewizji i starało się zbadać sprawę, lecz jak poinformował po pewnym czasie Triple H, nie dotarli do jasnych dowodów na winę zawodnika.
Dream wrócił po pewnym czasie do telewizji, a ostatni raz widzieliśmy go w grudniu. Mimo braku formalnego oskarżenia, dużo osób nie miało wątpliwości względem winy zawodnika. Przy okazji jego powrotu na WWE spadło dużo krytyki ze strony fanów, którzy w mediach społecznościowych nawoływali do zwolnienia zawodnika. Do Dreama sceptycznie zaczęło podchodzić również wielu współpracowników, choć już wcześniej miał on napięte stosunki z częścią rosteru, gdyż jest ponoć osobą trudną w obyciu i często padały zarzuty o jego mało profesjonalne zachowanie. W ostatnim czasie Dream rzadko bywał nawet na zapleczu gal i pojawiał się jedynie sporadycznie na otwartych treningach w WWE Performance Center. Teraz Dream dołączył go grona osób zwolnionych z WWE. W jego przypadku także będzie obowiązywać 30-dniowa klauzula zakazująca mu występów w innych federacjach.

„Wrestling Observer” informuje, że po wprowadzeniu programu Rampage, AEW będzie musiało dokonać pewnych korekt w swoim planie nagraniowym. Ponoć nowa piątkowa tygodniówka ma się odbywać na żywo tylko sporadycznie, głównie w tygodniach, gdy będą się odbywały gale PPV. W pozostałych tygodniach show będzie nagrywane w środy przy okazji Dynamite i emitowane potem w piątki. Nie wiadomo w tej chwili czy oznacza to, iż AEW skróci nagrania AEW Dark i AEW Dark: Elevation, czy może zdecyduje się w ogóle na nagrywanie tych materiałów innego dnia.

To samo źródło podaje, że przyszłoroczne przejście Dynamite na TBS będzie prawdopodobnie okraszone wprowadzeniem kilku nowości w programie. Bez zmian ma pozostać natomiast polityka dotycząca choćby krwawienia czy używanego języka, gdyż show będzie nadawane w tych samych ramach wiekowych co dotychczas.
Jeżeli chodzi o AEW TNT Championship, to federacja nie planuje zmiany nazwy tego tytułu. Dla spójności AEW planuje jednak wstępnie, że tytuł TNT nie będzie broniony podczas odcinków Dynamite na TBS, lecz podczas czterech kwartalnych gal specjalnych, które mają się ukazywać od 2022 roku wciąż na kanale TNT.

Oglądalność najnowszego AEW Dynamite wyniosła 821 tysięcy widzów przy ratingu 0.28 w grupie wiekowej 18-49. Show zaliczyło spadek względem 936 tysięcy oglądających i ratingu 0.31 sprzed tygodnia. Są to również najsłabsze liczby odkąd Dynamite emitowane jest w środy już bez konkurencji ze strony NXT. W minioną środę Dynamite miało jednak poważnego konkurenta w postaci meczu NBA emitowanego na ESPN.

Wyemitowane podczas wczorajszego Impact Wrestling najnowsze promo Slammiversary, wywołało mnóstwo spekulacji wśród fanów na Twitterze. Nie jest tajemnicą, że do Impact Wrestling zawita zapewne parę osób zwolnionych niedawno z WWE i do tego nawiązywało zresztą samo promo. W wideo znalazł się choćby napis „Forgotten”, co może nawiązywać do Forgotten Sons. Nie zabrakło też logo „II”, charakterystycznego swego czasu dla The IIconics, czyli Billie Kay i Peyton Royce. Najwięcej emocji wywołał jednak fakt, że w promo wylądowała grafika z napisem „Yes”, która w świecie wrestlingu kojarzy się obecnie jednoznacznie. Impact Wrestling wzbudziło tym samym sporo nadziei, bo fani na Twitterze odbierają to jako sygnał, iż na Slammiversary pojawi się Daniel Bryan. Temu wygasła niedawno umowa z WWE i choć pojawiały się informacje, że negocjuje on z federacją, to formalnie jest wolnym agentem i może pojawić się w każdej chwili w dowolnej federacji. Największą niewiadomą z tego wideo, którą trudno rozszyfrować, jest pokazana flaga Kanady. W tej chwili trudno powiedzieć do kogo może się to odnosić. Dodatkowo w trakcie promo pojawiło się również logo Bullet Club – tu także ciężko przewidzieć o kogo może chodzić.

Uwaga na spoilery z Impact Wrestling.
|
|
|
|
Podczas wczorajszego odcinka swojej tygodniówki, Impact Wrestling ogłosiło przybycie do federacji osoby dobrze znanej z NJPW. Tym razem jest to Satoshi Kojima. Były IWGP Heavyweight Champion zadebiutuje już 27 maja. Kojima poza NJPW ma już za sobą występy choćby dla MLW, AJPW czy CMLL.

Epizod ten przyniósł również zmianę mistrzowską. Violent By Design skorzystali ze swojej szansy za Call Your Shot Trophy i zmierzyli się z FinJuice po ich walce z Acem Austinem i Madmanem Fultonem. Joe Doering i Rhino pokonali FinJuice i zostali nowymi mistrzami Impact Tag Team.

-------------

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu

Autor:
Piotr Gilewski<<< newsboard WrestleFans >>>

WrestleMania powinna być:

Jednodniowa
Dwudniowa20. czerwca 2021


Mistrzostwo WWE
Bobby Lashley
vs
Drew McIntyre
lub
Kofi Kingston

Mistrzostwo Kobiet RAW
Rhea Ripley
vs
Charlotte Flair
16. maja 2021


Mistrzostwo WWE
Triple Threat Match
Bobby Lashley
pokonał
Drew McIntyre'a
i Brauna Strowmana

Mistrzostwo Universal
Roman Reigns
pokonał
Cesaro

Mistrzostwo Kobiet RAW
Triple Threat Match
Rhea Ripley
pokonala
Asukę
i Charlotte Flair

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Bianca Belair
pokonała
Bayley

Mistrzostwo Tag Teamów SmackDown
Rey i Dominik Mysterio
pokonali
Roberta Roode'a
i Dolpha Zigglera

Lumberjack Match
Damian Priest
pokonał
Miza

Kick-Off
Sheamus
pokonał
Ricocheta7. marca 2021


AEW World Championship
Exploding Barbed Wire Deathmatch

Kenny Omega
pokonał
Jona Moxleya

AEW Tag Team Championship
Young Bucks
pokonali
Chrisa Jericho i MJF

AEW Women's Championship
Hikaru Shida
pokonała
Ryo Mizunami

Street Fight
Sting i Darby Allin
pokonali
Team Taz

Wygrany otrzyma zarobki przegranego z pierwszego kwartału 2021 roku
Hangman Page
pokonał
Matta Hardy'ego

Buy-In Match
Thunder Rosa i Riho
vs
Britt Baker i Reba

#1 Contender's Ladder Match for AEW TNT Championship
Scorpio Sky
pokonał
Cody'ego Rhodesa
Pentę El Zero M
Lance'a Archera
Maxa Castera
Ethana Page'a

Casino Tag Team
Battle Royale

Zwycięzcy:
The Young Bucks

Tag Team Match
Miro i Kip Sabian
pokonali
Orange Cassidy'ego
i Chucka Taylora

Pre-show
Tag Team Match

Dr Britt Baker D.M.D.
i Maki Itoh
pokonały
Riho i Thunder Rosę


Designed by Paweł "Boryss" Borkowski

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.