wrestling wwe tna aew


WrestleMania Backlash za nami, a Bobby Lashley opuścił tę galę z tytułem mistrzowskim. Oto, jak głosowaliście.
SONDA
Kto zwycięży mistrzostwo WWE na WrestleMania Backlash?
Bobby Lashley (215) 64%
Drew McIntyre (61) 18%
Braun Strowman (61) 18%

Łącznie oddano 337 głosów

Rozpoczynamy nową sondę, a na warsztat bierzemy przyszłość WrestleManii. Chodzi tym razem o czas jej trwania. Czy Waszym zdaniem powinien wejść na stałe format dwudniowy, czy może lepiej, gdyby powróciły niedzielne WrestleManie?


Po kwietniowych cięciach w głównych rosterach, w maju WWE przeprowadziło masowe zwolnienia w NXT. Z brandem pożegnali się m.in. The Velveteen Dream, Alexander Wolfe, Jessamyn Duke, Vanessa Borne czy sędzia Drake Wuertz.

WWE potwierdziło, że od 16 lipca powróci w trasę, a gale będą się odbywać z udziałem fanów. Na razie poza galami RAW i SmackDown, prawie w każdym tygodniu odbywać się będą dwa live eventy w formie gal bez transmisji w telewizji. Z kolei tegoroczne SummerSlam odbędzie się w sobotę 21 sierpnia, prawdopodobnie na stadionie w Las Vegas.

John Cena kończy na ten moment swoje zobowiązania filmowe i możliwe, że latem powróci na ring WWE. Cena miałby się zjawić po raz pierwszy na SmackDown 16 lipca, gdy WWE wróci w trasę. W przypadku powrotu Cena prawdopodobnie pozostanie w WWE TV przynajmniej do SummerSlam, gdzie według plotek może się zmierzyć z Romanem Reignsem. 
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE Hell in a Cell 2021
Premiera:

Środa 23.06.2021
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 11:00
Niedziela godz. 18:00Awesome Kong i Shanna poza AEW, Zmiana mistrzowska w NJPW, Jeff Jarrett gotowy wrócić na ring, Rola Marka Henry'ego w AEW, Mark Henry o odejściu z WWE i dołączeniu do AEW
Dodano: 02-06-2021, 16:48
„Wrestling Observer” informuje, że w ostatnich dniach Awesome Kong i Shanna rozstały się z All Elite Wrestling, po tym jak wygasły ich dotychczasowe umowy, a AEW nie zaoferowało im nowych kontraktów.
Kong pozostawała w zasadzie nieaktywna od lutego 2020 roku, gdy AEW zrezygnowało z projektu Nightmare Collective. Wstępnie rozważano, żeby objęła rolę trenerki w AEW, lecz ostatecznie nigdy do tego nie doszło. Shanna pojawiła się jeszcze w kwietniu na AEW Dark: Elevation. Jak donosi „Fightful Select” Shanna pożegnała się z AEW nie ze względu na umiejętności ringowe, lecz swoją postawę, która pozostawiała ponoć sporo do życzenia – zawodniczka miała się choćby bardzo lekceważąco odnosić do zawodniczek pojawiających się epizodycznie w programach Dark i Dark: Elevation. AEW nie podobało się jej nastawienie i dlatego jej podziękowano, a do tego podobno AEW nie będzie zainteresowane ponowną współpracą z Shanną w przyszłości i jej przygoda z AEW jest definitywnie zakończona.

Podczas wczorajszej gali z NJPW Road to Dominion doszło do zmiany mistrzowskiej. Dangerous Tekkers (Zack Sabre Jr. i Taichi) pokonali Guerillas of Destiny, odzyskując IWGP Heavyweight Tag Team Championship. Panowie wcześniej stracili pasy na rzecz Guerillas of Destiny w styczniu.

W rozmowie z „POST Wrestling” Jeff Jarrett przyznał, że pozostaje jeszcze otwarty na występy w ringu. Jarrett stwierdził, że w czasie pandemii wręcz poprawił swoją formę, bo nie można było podróżować i w poszukiwaniu innych zajęć w zasadzie dwukrotnie zwiększył też swoje obciążenia treningowe. Jest zatem w dobrej formie i w każdej chwili jest gotowy do ewentualnego powrotu na ring.

AEW potwierdziło, że Mark Henry podpisał wieloletni kontrakt z federacją. W AEW ma pracować jako trener, łowca talentów i mentor dla młodszych zawodników. Dodatkowo będzie on pracował jako ekspert przy nowym programie AEW Rampage.

A skoro mowa o Marku Henrym to w „Busted Open Radio” wypowiedział się on szerzej o odejściu z WWE i dołączeniu do AEW. Mark stwierdził, że samo odejście z WWE nie jest czymś bardzo świeżym, bo jego kontrakt dobiegł końca jakiś czas temu. Rozmawiał z federacją o nowej, poważniejszej roli w biurze, lecz Vince McMahon wspomniał mu wtedy o planowanych cięciach, przy których z biurami WWE pożegnały się setki osób i wyjaśnił mu, że w tamtym momencie nie zwiększą mu obowiązków. Mark przyznał, że z jednej strony czuł się doceniony, bo nie zakładano rozstania z jego osobą, ale z drugiej strony chciał czegoś więcej, a w WWE nie miał już takich perspektyw i zadecydował o poszukaniu innego wyzwania.
Henry wspomniał o rozmowie z Vincem McMahonem w której poinformował go o odejściu. Szef WWE miał to przyjąć na spokojnie i powiedział mu, że nie chce, żeby odchodził, ale jeżeli czuje, iż dobił już do pewnej ściany i potrzebuje nowych wyzwań, to życzy Markowi powodzenia i wie, że w nowym miejscu na pewno osiągnie on wielkie rzeczy. Pożegnali się zatem w uprzejmy i uczciwy sposób, a przede wszystkim grając w otwarte karty – przez 25 lat był w pełni lojalny WWE i nie chciał się też żegnać w otoczce „zdrajcy”, do czego na szczęście nie doszło. W kontekście swojej pracy w AEW, Henry przyznał, że najbardziej ekscytuje go możliwość pracy z młodymi zawodnikami i to na pewno będzie jeden z jego priorytetów.

------------

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu


Autor:
Piotr Gilewski<<< newsboard WrestleFans >>>

WrestleMania powinna być:

Jednodniowa
Dwudniowa20. czerwca 2021


Mistrzostwo WWE
Bobby Lashley
vs
Drew McIntyre
lub
Kofi Kingston

Mistrzostwo Kobiet RAW
Rhea Ripley
vs
Charlotte Flair
16. maja 2021


Mistrzostwo WWE
Triple Threat Match
Bobby Lashley
pokonał
Drew McIntyre'a
i Brauna Strowmana

Mistrzostwo Universal
Roman Reigns
pokonał
Cesaro

Mistrzostwo Kobiet RAW
Triple Threat Match
Rhea Ripley
pokonala
Asukę
i Charlotte Flair

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Bianca Belair
pokonała
Bayley

Mistrzostwo Tag Teamów SmackDown
Rey i Dominik Mysterio
pokonali
Roberta Roode'a
i Dolpha Zigglera

Lumberjack Match
Damian Priest
pokonał
Miza

Kick-Off
Sheamus
pokonał
Ricocheta7. marca 2021


AEW World Championship
Exploding Barbed Wire Deathmatch

Kenny Omega
pokonał
Jona Moxleya

AEW Tag Team Championship
Young Bucks
pokonali
Chrisa Jericho i MJF

AEW Women's Championship
Hikaru Shida
pokonała
Ryo Mizunami

Street Fight
Sting i Darby Allin
pokonali
Team Taz

Wygrany otrzyma zarobki przegranego z pierwszego kwartału 2021 roku
Hangman Page
pokonał
Matta Hardy'ego

Buy-In Match
Thunder Rosa i Riho
vs
Britt Baker i Reba

#1 Contender's Ladder Match for AEW TNT Championship
Scorpio Sky
pokonał
Cody'ego Rhodesa
Pentę El Zero M
Lance'a Archera
Maxa Castera
Ethana Page'a

Casino Tag Team
Battle Royale

Zwycięzcy:
The Young Bucks

Tag Team Match
Miro i Kip Sabian
pokonali
Orange Cassidy'ego
i Chucka Taylora

Pre-show
Tag Team Match

Dr Britt Baker D.M.D.
i Maki Itoh
pokonały
Riho i Thunder Rosę


Designed by Paweł "Boryss" Borkowski

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.