wrestling wwe tna aew


Ostatnią sondę poświęciliśmy tytułom mistrzowskim tag teamów RAW i SmackDown, a konkretnie ich unifikacji. Większość z Was uznała, że łączenie ich jednak nie miało sensu.
SONDA
Tytuł mistrzowski WWE Universal zabierze z SummerSlam:
Roman Reigns (185) 56%
Brock Lesnar (58) 18%
Theory (86) 26%
Łącznie oddano
329 głosów

Tym razem głosujemy na wynik głównej walki WWE Clash at the Castle. Zapraszamy do udziału w Sondzie.


Vince McMahon ogłosił odejście na emeryturę i wycofał się całkowicie z działalności w WWE. Jest to pokłosie afery z udziałem byłego prezesa WWE, który zawierając ugody z byłymi pracowniczkami federacji z którymi miał romans, dokonał wydatków na blisko 20 milionów dolarów, których nie odnotował jednak w sprawozdaniach finansowych. Nową prezes WWE jest Stephanie McMahon.

Po odejściu Vince'a McMahona, Triple H zgodził się objąć kluczowe stanowiska i stanął na czele działu do spraw relacji z talentami oraz obszaru kreatywnego. Po przejęciu tych obowiązków to HHH ma ostateczne zdanie odnośnie transferów do federacji oraz tego jak prezentują się programy spod szyldu WWE.

Becky Lynch okupiła kontuzją swój występ na tegorocznej gali SummerSlam. Podczas pojedynku z Biancą Belair, Becky zwichnęła staw ramienny, co wykluczy ją z akcji przynajmniej na 2-3 miesiące. Oznacza to, że w optymistycznym scenariuszu Lynch powróci do akcji na przełomie października i listopada, chociaż jej absencja może się wydłużyć.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE Clash at the Castle
Premiera:

Środa 7. września 2022
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 11:00
Niedziela godz. 18:00Kiedy Vince McMahon podjął decyzję o odejściu na emeryturę?, Aktualny układ sił na szczycie WWE i potencjalne zmiany w nadchodzącym czasie
Dodano: 23-07-2022, 15:20
PWInsider donosi, że Vince McMahon podjął decyzję o udaniu się na emeryturę około tygodnia temu, ale o tym fakcie wiedziało jedynie naprawdę wąskie, kilkuosobowe grono osób. Celowo zapadła decyzja, żeby wstrzymać się z ogłoszeniem do piątkowego, późnego popołudnia, żeby sprawa odcisnęła możliwie jak najmniejszy wpływ na WWE jeżeli chodzi o media czy choćby sytuację z ceną akcji. Federacja liczy, że przez weekend wszyscy oswoją się ze sprawą na tyle, iż w poniedziałek cena za udziały spadnie tylko w niewielkim stopniu – obawiano się przy tym, że gdyby decyzja była ogłoszona w tygodniu roboczym, mogłoby dojść do jakiegoś drastycznego załamania.

Zagraniczne portale są przy tym zgodne, że w tej sytuacji nie ma mowy o żadnej grze pod publiczkę i tym razem Vince McMahon naprawdę wycofał się już w cień. PWInsiderowi, Fightful Select czy Brandonowi Thurstonowi z Wrestlenomics udało się potwierdzić w różnych źródłach z WWE, iż Vince rzeczywiście zrzekł się już jakichkolwiek obowiązków w WWE i nie będzie go ani w strukturach korporacyjnych, a co najważniejsze, także w dziale kreatywnym. Vince dalej ma spore udziały w WWE i docelowo będzie miał swój głos w zarządzie, lecz nie będzie już podejmować samodzielnych decyzji i ewentualnie będzie jedynie wyrażał swoje zdanie, lecz ponoć McMahon ma być pogodzony z odejściem w cień i nie będzie ingerował w ewentualną nową politykę prowadzenia federacji, czyli w praktyce po części odda tym samym swój głos w zarządzie córce i Stephanie będzie miała kluczowe zdanie w kontekście przyszłości WWE.


Należy przy tym podkreślić, że do czasu wyjaśnienia całej afery Vince i tak jest odsunięty od głosowań w zarządzie, czyli w tej chwili ma absolutnie zerowy wpływ na to co dzieje się w WWE. Następczynią Vince’a wytypowana została Stephanie, przy czym Nick Khan został obecnie wyznaczony jako co-CEO, który będzie mocno wspierał Stephanie jeżeli chodzi o sprawy bardziej korporacyjne i biznesowe. Powrót Triple H’a na stanowisko wiceprezesa do spraw relacji z talentami ma z kolei oznaczać, że z czasem Hunter prawdopodobnie będzie mocno asystował Stephanie przy prowadzeniu WWE bardziej od strony wrestlingowej. Docelowo HHH może mieć zatem ogromny wpływ na personalia w WWE i wygląd programów od strony kreatywnej. Nowe struktury na szczycie WWE mają być zatem takie, że najważniejszą rolę odgrywa Stephanie, Nick Khan pomaga jej przy sprawach strategicznych i biurowych, a Triple H przy prowadzeniu programów WWE.
Warto zaznaczyć, że pomimo dużych przetasowań na szczycie WWE nie należy oczekiwać, że z dnia na dzień dojdzie do rewolucji, gdyż nowe władze muszą oczywiście poukładać obecnie struktury i dopasować swoich współpracowników, co może zająć trochę czasu. Póki co w produkcji programów pracują dalej Kevin Dunn czy Bruce Prichard, czyli bliscy współpracownicy McMahona, lecz bardzo możliwe, że za kilka tygodni Stephanie i HHH odsuną ich od pracy lub znacząco ograniczą ich rolę w WWE. Sytuacja jest na pewno mocno rozwojowa, a w nadchodzących tygodniach i miesiącach można oczekiwać kolejnych ogłoszeń odnośnie ewentualnych odejść, ale i awansów w strukturach WWE, gdy nowe kierownictwo będzie wprowadzać swoje porządki. Zobaczymy też kiedy i czy wpłynie to wymiernie na same programy, przy czym bardzo prawdopodobne, że prawdziwe „nowe rozdanie” może mieć miejsce w okolicach Draftu na jesieni, choć pewne zmiany powinny być odczuwalne potencjalnie już po samym SummerSlam. Nie można wykluczyć, że pod nowym kierownictwem padnie też ostatecznie zielone światło jeżeli chodzi o szeroko omawianą ostatnio zmianę ewentualnego przejścia programów WWE na format TV-14.

------------

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu

Autor:
Piotr Gilewski


<<< newsboard WrestleFans >>>

Zwycięsko na WWE Clash at the Castle wyjdzie:

Roman Reigns
Drew McIntyre
żaden - walka zakończy się remisem


3. września 2022


Mistrzostwo WWE Universal
Roman Reigns
vs
Drew McIntyre

Mistrzostwo Kobiet SmackDown

Liv Morgan
vs
Shayna Baszler

Six-woman Tag Team Match
Bianca Belair, Alexa Bliss
i Asuka
vs
Bayley, Iyo Sky i Dakota Kai
4. września 2022


Karta wkrótce
3. sierpnia 2022


Mistrzostwo WWE Universal
Last Man Standing
Roman Reigns
pokonał
Brocka Lesnara

Mistrzostwo Kobiet RAW
Bianca Belair
pokonała
Becky Lynch

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Liv Morgan
pokonała
Rondę Rousey

Mistrzostwo Stanów Zjednoczonych WWE
Bobby Lashley
pokonał
Theory'ego

Mistrzostwo Tag Teamowe WWE
Usos
pokonali
Street Profits
Sędzia specjalny:
Jeff Jarrett

Logan Paul
pokonał
Miza

Pat McAffy
pokonał
Happy Corbina

No DQ
Tag Team Match

Mysterios
pokonali
Judgment Day
26. czerwca 2022


Mistrzostwo Świata AEW
Jon Moxley
pokonał
Hiroshiego Tanahashiego

Mistrzostwo Świata Wagi Ciężkiej IWGP
Four-way
Jay White
pokonał
"Hangmana" Adama Page'a
Kazuchikę Okadę
Adama Cole'a

Mistrzostwo IWGP
Stanów Zjednoczonych
Will Ospreay
pokonał
Orange Cassidy'ego

Mistrzostwo AEW
All-Atlantic

Pac
pokonał
Miro
Malakai Blacka
i Clarka Connorsa

Mistrzostwo Świata Kobiet AEW
Thunder Rosa
pokonała
Toni Storm

Mistrzostwo Tag Teamowe Świata ROH oraz Tag Teamowe IWGP
Three-way
Zwycięzca Zgarnia Wszystko

FTR (ROH)
pokonali
United Empire (IWGP)
i Roppongi Vice

Six-man Tag Team Match
Le Sex Gods i Minoru Suzuki
pokonali
Eddiego Kingstona,
Wheelera Yutę
i Shotę Umino

Six-man Tag Team Match
Dudes with Attitudes
pokonali
Bullet Club

Claudio Castagnoli
pokonał
Zacka Sabre Jr'a

Pre-show
Tag Team Match
Bishamon
pokonali
The Factory

Pre-show
Lance Archer
pokonał
Nocka Comoroto

Pre-show
Tag Team Match

Swerve In Our Glory
pokonali
Suzuki-gun

Eight-man Tag Team Match
Max Caster i Gunn Club
pokonali
Yuyę Uemurę
i New Japan Dojo


Designed by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.