wrestling wwe tna aew


Ostatnią sondę poświęciliśmy tytułom mistrzowskim tag teamów RAW i SmackDown, a konkretnie ich unifikacji. Większość z Was uznała, że łączenie ich jednak nie miało sensu.
SONDA
Tytuł mistrzowski WWE Universal zabierze z SummerSlam:
Roman Reigns (185) 56%
Brock Lesnar (58) 18%
Theory (86) 26%
Łącznie oddano
329 głosów

Tym razem głosujemy na wynik głównej walki WWE Clash at the Castle. Zapraszamy do udziału w Sondzie.


Vince McMahon ogłosił odejście na emeryturę i wycofał się całkowicie z działalności w WWE. Jest to pokłosie afery z udziałem byłego prezesa WWE, który zawierając ugody z byłymi pracowniczkami federacji z którymi miał romans, dokonał wydatków na blisko 20 milionów dolarów, których nie odnotował jednak w sprawozdaniach finansowych. Nową prezes WWE jest Stephanie McMahon.

Po odejściu Vince'a McMahona, Triple H zgodził się objąć kluczowe stanowiska i stanął na czele działu do spraw relacji z talentami oraz obszaru kreatywnego. Po przejęciu tych obowiązków to HHH ma ostateczne zdanie odnośnie transferów do federacji oraz tego jak prezentują się programy spod szyldu WWE.

Becky Lynch okupiła kontuzją swój występ na tegorocznej gali SummerSlam. Podczas pojedynku z Biancą Belair, Becky zwichnęła staw ramienny, co wykluczy ją z akcji przynajmniej na 2-3 miesiące. Oznacza to, że w optymistycznym scenariuszu Lynch powróci do akcji na przełomie października i listopada, chociaż jej absencja może się wydłużyć.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE Clash at the Castle
Premiera:

Środa 7. września 2022
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 11:00
Niedziela godz. 18:00Seth Rollins o odwołanej walce + odpowiedź Triple H'a, Oglądalność NXT, AEW potwierdziło wprowadzenie tytułów Trios, Omówienie wydarzeń z AEW Dynamite Fight for the Fallen + atrakcje na najbliższe odcinki Rampage i Dynamite
Dodano: 28-07-2022, 11:14
Seth Rollins zamieścił ciekawy wpis na Twitterze po tym jak ogłoszono przełożenie jego walki z Riddlem. Seth zwrócił się do wszystkich osób, które kupiły bilety na SummerSlam licząc na zobaczenie go w akcji i przeprosił ich za odwołanie pojedynku. Dodał, że przez ostatnie pół roku robił co mógł, żeby zapracować na miejsce na tej gali, ale niektóre rzeczy są poza jego kontrolą. Podziękował przy tym za śpiewanie jego theme songu i zakończył zdaniem, że „oni kiedyś was usłyszą”. Co ciekawe nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Triple H’a, który odpisał krótko „Ja cię słyszę”.
Przypomnę, że na SummerSlam miało dojść do walki Rollins vs. Riddle, która została wczoraj wycofana z karty z argumentacją o kontuzji tego drugiego. „Fightful” sugerowało, że Riddle nie jest jednak kontuzjowany, a zmiana wynika z decyzji kreatywnych. W tej chwili wciąż wiele wskazuje na obecność Rollinsa na SummerSlam, a WWE pod nowym kierownictwem może mieć jakiś inny pomysł na jego osobę. Być może Seth weźmie udział w jakimś segmencie lub wzorem WrestleManii stoczy ostatecznie pojedynek, ale z jakimś niespodziewanym rywalem.

Oglądalność ostatniego NXT wyniosła 600 tysięcy widzów, odnotowując wzrost względem 588 tysięcy oglądających sprzed tygodnia. Rating w grupie wiekowej 18-49 utrzymał się na tym samym poziomie i w obu przypadkach wyniósł 0.13.

AEW potwierdziło oficjalnie to o czym spekulowano od dłuższego czasu, a mianowicie federacja wprowadza AEW Trios Championship, czyli nowe tytuły mistrzowskie dla drużyn trzyosobowych. W niedługim czasie ma się rozpocząć turniej o te pasy, choć nie ogłoszono jeszcze dokładnego formatu i uczestników rozgrywki. Finał ma się odbyć 4 września na AEW All Out PPV i wtedy poznamy pierwszych mistrzów Trios w AEW.


W dalszej części znajduje się omówienie wydarzeń z AEW Dynamite Fight for the Fallen i co za tym idzie oczywiście otwarte spoilery z tej gali.
|
|
|
|
|
W walce otwierającej show zobaczyliśmy rywalizację o tymczasowy tytuł AEW World Championship i bez niespodzianek Jon Moxley pokonał Rusha, zachowując pas mistrzowski. Po pojedynku zjawił się jednak Chris Jericho w towarzystwie swojego Jericho Appreciation Society. Chris chwalił się osiągnięciami swoimi i swojej grupy z ostatnich tygodni, po czym zadeklarował, że chce zawalczyć z Moxley’em o tytuł w następnym odcinku specjalnym Dynamite, czyli Quake By The Lake, które wypadnie już 10 sierpnia. W odpowiedzi Moxley stwierdził, że jest zmęczony gadaniem Jericho i jeżeli mają się zmierzyć to nie chce widzieć nikogo z jego otoczenia tylko samego Chrisa, ale nie w obecnej postaci, tylko starego, dobrego Jericho, którego podziwiał. Moxley powiedział zatem, że przystaje na ten pojedynek, ale za dwa tygodnie oczekuje, że zmierzy się z „The Lionheartem” Chrisem Jericho.


Ricky Starks szybko uporał się z Danhausenem w obronie FTW Championship i po pojedynku złapał za mikrofon oczekując kolejnego rywala. Tym okazał się być HOOK, który zaskoczył Starksa i dość szybko go pokonał, przejmując tytuł. Starks panował z tytułem aż 379 dni.


Nie dość, że Ricky Starks stracił tytuł mistrzowski to utracił do tego dotychczasowego tag team partnera. Przy okazji wywiadu po przegranej walce Powerhouse Hobbs odwrócił się od Starksa, atakując go ciosem z zaskoczenia i Spinebusterem.


W kolejnej walce Sammy Guevara pokonał Dante Martina. Po walce Sky Blue próbowała uchronić Martina przed dalszym atakiem, ale sama oberwała od Tay Conti i Anny Jay, aż zjawili się Ruby, Ortiz oraz Kingston, którzy przegonili intruzów.

Jungle Boy pojawił się w ringu w towarzystwie Luchasaurusa i wygłosił promo w stronę Christiana Cage’a podkreślając, że sprawa między nimi jest bardzo osobista nie tylko przez to, że Christian zaatakował go po przegranej walce mistrzowskiej, ale i przez to jak potem wypowiadał się o jego ojcu. Christian nie skonfrontował się z nim osobiście, ale pojawił się na titantronie z odpowiedzią w której stwierdził, że Luchasaurus popełnił błąd wracając do Jungle Boy’a, ponieważ to z nim mógłby osiągnąć pełnię potencjału. Ostrzegł przy okazji, że Jungle Boy może zacząć się bać tego co mu zrobi, ponieważ tym razem zapakuje go w worek na ciało. Dodał, że Jungle nie musi się już przejmować tym co powie na temat jego ojca, a zamiast tego może sobie zarezerwować miejsce na cmentarzu obok niego.

W starciu Handicapowym Swerve Strickland pokonał Tony’ego Nese’a i Marka Sterlinga. Po walce na titantronie pokazano, że Keith Lee został zaatakowany na zapleczu, a agresorem okazał się być Josh Woods, którego można było dotychczas kojarzyć szczególnie z ROH. Z całego zamieszania skorzystał jeszcze Nese, który zaatakował Stricklanda i możliwe, że AEW pójdzie teraz dalej z motywem drużyny Woodsa i Nese’a.

Thunder Rosa pokonała Miyu Yamashitę, zachowując tym samym AEW Women’s Championship.

Walką wieczoru okazała się być potyczka powracającego po problemach zdrowotnych Bryana Danielsona z Danielem Garcią. Po zaciętym pojedynku w końcówce spod ringu wyłoniła się jakaś dłoń, która przytrzymała Danielsona, przez co ten załapał się po chwili na Piledrivera od Garcii, który moment później zgarnął ważny dla siebie triumf. Po walce okazało się, że Danielowi pomógł Jake Hager, który dołączył do niego w ringu, żeby celebrować zwycięstwo, podobnie jak Chris Jericho.


Na piątkowe AEW Rampage zapowiedziano:
- Claudio Castagnoli wypowie się dla fanów po zdobyciu ROH World Championship
- Jay Lethal, Satnam Singh & Sonjay Dutt vs. Orange Cassidy & Best Friends
- Matt Sydal vs. Lee Moriarty
- Ethan Page vs. Leon Ruffin
- Ruby Soho vs. Anna Jay.


Tymczasem na przyszłotygodniowym AEW Dynamite czeka nas:
- ThunderStorm vs. Britt Baker & Jamie Hayter
- Christian Cage vs. Matt Hardy
- powrót The Undisputed Elite.


-----------------

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu


Autor:
Piotr Gilewski


<<< newsboard WrestleFans >>>

Zwycięsko na WWE Clash at the Castle wyjdzie:

Roman Reigns
Drew McIntyre
żaden - walka zakończy się remisem


3. września 2022


Mistrzostwo WWE Universal
Roman Reigns
vs
Drew McIntyre

Mistrzostwo Kobiet SmackDown

Liv Morgan
vs
Shayna Baszler

Six-woman Tag Team Match
Bianca Belair, Alexa Bliss
i Asuka
vs
Bayley, Iyo Sky i Dakota Kai
4. września 2022


Karta wkrótce
3. sierpnia 2022


Mistrzostwo WWE Universal
Last Man Standing
Roman Reigns
pokonał
Brocka Lesnara

Mistrzostwo Kobiet RAW
Bianca Belair
pokonała
Becky Lynch

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Liv Morgan
pokonała
Rondę Rousey

Mistrzostwo Stanów Zjednoczonych WWE
Bobby Lashley
pokonał
Theory'ego

Mistrzostwo Tag Teamowe WWE
Usos
pokonali
Street Profits
Sędzia specjalny:
Jeff Jarrett

Logan Paul
pokonał
Miza

Pat McAffy
pokonał
Happy Corbina

No DQ
Tag Team Match

Mysterios
pokonali
Judgment Day
26. czerwca 2022


Mistrzostwo Świata AEW
Jon Moxley
pokonał
Hiroshiego Tanahashiego

Mistrzostwo Świata Wagi Ciężkiej IWGP
Four-way
Jay White
pokonał
"Hangmana" Adama Page'a
Kazuchikę Okadę
Adama Cole'a

Mistrzostwo IWGP
Stanów Zjednoczonych
Will Ospreay
pokonał
Orange Cassidy'ego

Mistrzostwo AEW
All-Atlantic

Pac
pokonał
Miro
Malakai Blacka
i Clarka Connorsa

Mistrzostwo Świata Kobiet AEW
Thunder Rosa
pokonała
Toni Storm

Mistrzostwo Tag Teamowe Świata ROH oraz Tag Teamowe IWGP
Three-way
Zwycięzca Zgarnia Wszystko

FTR (ROH)
pokonali
United Empire (IWGP)
i Roppongi Vice

Six-man Tag Team Match
Le Sex Gods i Minoru Suzuki
pokonali
Eddiego Kingstona,
Wheelera Yutę
i Shotę Umino

Six-man Tag Team Match
Dudes with Attitudes
pokonali
Bullet Club

Claudio Castagnoli
pokonał
Zacka Sabre Jr'a

Pre-show
Tag Team Match
Bishamon
pokonali
The Factory

Pre-show
Lance Archer
pokonał
Nocka Comoroto

Pre-show
Tag Team Match

Swerve In Our Glory
pokonali
Suzuki-gun

Eight-man Tag Team Match
Max Caster i Gunn Club
pokonali
Yuyę Uemurę
i New Japan Dojo


Designed by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.