wrestling wwe tna aew


Ostatnią sondę poświęciliśmy tytułom mistrzowskim tag teamów RAW i SmackDown, a konkretnie ich unifikacji. Większość z Was uznała, że łączenie ich jednak nie miało sensu.
SONDA
Tytuł mistrzowski WWE Universal zabierze z SummerSlam:
Roman Reigns (185) 56%
Brock Lesnar (58) 18%
Theory (86) 26%
Łącznie oddano
329 głosów

Tym razem głosujemy na wynik głównej walki WWE Clash at the Castle. Zapraszamy do udziału w Sondzie.


Vince McMahon ogłosił odejście na emeryturę i wycofał się całkowicie z działalności w WWE. Jest to pokłosie afery z udziałem byłego prezesa WWE, który zawierając ugody z byłymi pracowniczkami federacji z którymi miał romans, dokonał wydatków na blisko 20 milionów dolarów, których nie odnotował jednak w sprawozdaniach finansowych. Nową prezes WWE jest Stephanie McMahon.

Po odejściu Vince'a McMahona, Triple H zgodził się objąć kluczowe stanowiska i stanął na czele działu do spraw relacji z talentami oraz obszaru kreatywnego. Po przejęciu tych obowiązków to HHH ma ostateczne zdanie odnośnie transferów do federacji oraz tego jak prezentują się programy spod szyldu WWE.

Becky Lynch okupiła kontuzją swój występ na tegorocznej gali SummerSlam. Podczas pojedynku z Biancą Belair, Becky zwichnęła staw ramienny, co wykluczy ją z akcji przynajmniej na 2-3 miesiące. Oznacza to, że w optymistycznym scenariuszu Lynch powróci do akcji na przełomie października i listopada, chociaż jej absencja może się wydłużyć.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE Clash at the Castle
Premiera:

Środa 7. września 2022
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 11:00
Niedziela godz. 18:00NJPW i STARDOM wprowadzają nowy tytuł mistrzowski, Triple H dokona zmian w kontekście NXT?, Uwaga na spoilery ze SmackDown i AEW Rampage: pretendent do WWE Universal Championship na Clash at the Castle, wydarzenia w dywizji kobiet, zwrot w sprawie Maximum Male Models, co wydarzyło się na koniec show?, potencjalne zestawienie menedżerskie w AEW, nowe walki na Dynamite, pierwsza walka na AEW Battle of the Belts III
Dodano: 30-07-2022, 10:18
PWInsider donosi, że podczas konferencji prasowej „STARDOM 2022 Strategy Meeting” ogłoszono powstanie tytułu IWGP Women’s Championship. Pierwsza mistrzyni ma zostać wyłoniona 20 listopada na łączonej gali STARDOM i NJPW. Koncepcja tytułu jest ponoć taka, że będzie on broniony na galach NJPW w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Nowy pas nie będzie jednak traktowany jako jeden z czołowych w samym STARDOM, gdzie najważniejsze mają pozostać tytuły World of STARDOM i Wonder of STARDOM. Ponoć koncepcja nowego pasa IWGP była rozważana w zasadzie od 2019 roku, gdy Bushiroad, będące właścicielem NJPW, wykupiło również STARDOM. Teraz w końcu zdecydowano się na realizację tej koncepcji.

Według „Wrestling Observer Newsletter” po przejęciu spraw kreatywnych przez Triple H’a, z czasem pewne zmiany powinny też dotknąć NXT. Ponoć nie należy się spodziewać powrotu do pełnej wersji „Black & Gold”, lecz możliwe są pewne zmiany wizualne jeżeli chodzi o brand, a przede wszystkim Hunter chce znów dopuścić do tego, żeby w NXT również mogły występować osoby sprowadzone ze sceny niezależnej czy nieco starsi zawodnicy. Nie należy jednak oczekiwać żadnej specjalnej rewolucji, gdyż Triple H będzie się teraz zajmował przede wszystkim RAW i SmackDown. Prawdopodobnie samo prowadzenie brandu NXT 2.0 utrzyma Shawn Michaels, który zajmuje się tym od paru miesięcy, z tym, że teraz będzie miał oczywiście zdecydowanie więcej do powiedzenia w sprawie samej treści, a swoje pomysły będzie dorzucał i Triple H.

Uwaga na spoilery ze SmackDown i AEW Rampage.
|
|
|
|
|
Już na początku SmackDown czekała nas spora bitwa, ponieważ w Openerze gali zobaczyliśmy Irish Donnybrook Match o miano pretendenta do WWE Universal Championship. Drew McIntyre i Sheamus wykorzystali trochę z dostępnych przy ringu przedmiotów, natomiast zacięte starcie wygrał ostatecznie McIntyre. Oznacza to, że Drew zdobył tym samym bilet na wrześniowe WWE Clash at the Castle, gdzie zawalczy o tytuł WWE Universal. O tym kto będzie jego rywalem przekonamy się na SummerSlam, gdy Roman Reigns i Brock Lesnar zmierzą się w Last Man Standing Matchu. Po walce reporterka chciała przeprowadzić wywiad z McIntyrem, który został jednak zaatakowany przez Mr. Money In The Bank, Theory’ego, który postanowił przypomnieć o swojej obecności.


Na galę awizowano Lacey Evans, lecz jeszcze w trakcie wydarzenia przekazano, że ze względów medycznych nie dostała ona zgody na stoczenie pojedynku. Aliyah nie dostała zatem obiecanej walki z Evans, ale za to zmierzyła się z Shotzi, która namówiła Adama Pearce’a na danie jej szansy. Pojedynek ten wygrała Shotzi, która po pojedynku pozostała dłużej w ringu i nie chciała ustąpić miejsca Rondzie Rousey. Shotzi spróbowała zaatakować z zaskoczenia, ale Ronda pozbyła się jej z ringu. Po chwili doszło do walki tag teamowej w której Ronda Rousey i Liv Morgan pokonały Natalyę i Sonyę Deville. Po tym starciu Morgan i Rousey stanęły już twarzą w twarz, mając w głowie walkę przeciwko sobie do której dojdzie na SummerSlam.

W kolejnym segmencie z Maximum Male Models pozmieniano nieco prezentację tej grupy do której powrócił Max Dupri, odsunięty w ubiegłym tygodniu przez Vince’a McMahona. Z grupą pozostaje także Maxxine Dupri, która zadebiutowała w poprzedni piątek.


W końcówce Paul Heyman wypowiadał się w imieniu Romana Reignsa, gdy zjawił się Brock Lesnar. Tego próbował zaatakować z zaskoczenia Theory, ale próba okazała się mocno nieudana, gdyż Theory załapał się na serię Suplexów. Posiadacz walizki Money In The Bank próbował ratować się ucieczką, lecz wtedy zjawił się Drew McIntyre, który zrewanżował mu się za wcześniejsze wydarzenia i wykonał mu Claymore. Na koniec show McIntyre i Lesnar popatrzyli jeszcze wymownie na siebie, gdyż być może zmierzą się na Clash at the Castle, jeżeli Brock zdetronizuje Romana Reignsa.


Tymczasem na AEW Rampage, Stokely Hathaway pomógł Lee Moriarty’emu w pokonaniu Matta Sydala. Po walce Moriarty przyjął wizytówkę od Hathaway’a, który najwyraźniej może wkrótce zostać jego menedżerem.


Przy okazji Rampage, AEW potwierdziło szereg nowych walk na środowe Dynamite:
- Powerhouse Hobbs w akcji
- Orange Cassidy vs. Jay Lethal
- Chris Jericho vs. Wheeler Yuta (na szali znajdzie się walka Chrisa Jericho o AEW Interim World Championship)
- Dumpster Match: The Acclaimed vs. The Gunn Club.


AEW potwierdziło pierwszą walkę na kolejną edycję Battle of the Belts, która będzie już trzecim takim eventem z cyklu, który zostanie wyemitowany 6 sierpnia na TNT. Claudio Castagnoli przystąpi wtedy do pierwszej obrony ROH World Championship, a jego rywalem będzie Konosuke Takeshita. Walka zostanie zapewne nagrana w najbliższą środę, po czym Takeshita zgodnie z zapowiedziami powróci na jakiś czas do Japonii.


-----------

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu


Autor:
Piotr Gilewski


<<< newsboard WrestleFans >>>

Zwycięsko na WWE Clash at the Castle wyjdzie:

Roman Reigns
Drew McIntyre
żaden - walka zakończy się remisem


3. września 2022


Mistrzostwo WWE Universal
Roman Reigns
vs
Drew McIntyre

Mistrzostwo Kobiet SmackDown

Liv Morgan
vs
Shayna Baszler

Six-woman Tag Team Match
Bianca Belair, Alexa Bliss
i Asuka
vs
Bayley, Iyo Sky i Dakota Kai
4. września 2022


Karta wkrótce
3. sierpnia 2022


Mistrzostwo WWE Universal
Last Man Standing
Roman Reigns
pokonał
Brocka Lesnara

Mistrzostwo Kobiet RAW
Bianca Belair
pokonała
Becky Lynch

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Liv Morgan
pokonała
Rondę Rousey

Mistrzostwo Stanów Zjednoczonych WWE
Bobby Lashley
pokonał
Theory'ego

Mistrzostwo Tag Teamowe WWE
Usos
pokonali
Street Profits
Sędzia specjalny:
Jeff Jarrett

Logan Paul
pokonał
Miza

Pat McAffy
pokonał
Happy Corbina

No DQ
Tag Team Match

Mysterios
pokonali
Judgment Day
26. czerwca 2022


Mistrzostwo Świata AEW
Jon Moxley
pokonał
Hiroshiego Tanahashiego

Mistrzostwo Świata Wagi Ciężkiej IWGP
Four-way
Jay White
pokonał
"Hangmana" Adama Page'a
Kazuchikę Okadę
Adama Cole'a

Mistrzostwo IWGP
Stanów Zjednoczonych
Will Ospreay
pokonał
Orange Cassidy'ego

Mistrzostwo AEW
All-Atlantic

Pac
pokonał
Miro
Malakai Blacka
i Clarka Connorsa

Mistrzostwo Świata Kobiet AEW
Thunder Rosa
pokonała
Toni Storm

Mistrzostwo Tag Teamowe Świata ROH oraz Tag Teamowe IWGP
Three-way
Zwycięzca Zgarnia Wszystko

FTR (ROH)
pokonali
United Empire (IWGP)
i Roppongi Vice

Six-man Tag Team Match
Le Sex Gods i Minoru Suzuki
pokonali
Eddiego Kingstona,
Wheelera Yutę
i Shotę Umino

Six-man Tag Team Match
Dudes with Attitudes
pokonali
Bullet Club

Claudio Castagnoli
pokonał
Zacka Sabre Jr'a

Pre-show
Tag Team Match
Bishamon
pokonali
The Factory

Pre-show
Lance Archer
pokonał
Nocka Comoroto

Pre-show
Tag Team Match

Swerve In Our Glory
pokonali
Suzuki-gun

Eight-man Tag Team Match
Max Caster i Gunn Club
pokonali
Yuyę Uemurę
i New Japan Dojo


Designed by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.