wrestling wwe tna aew


Ostatnią sondę poświęciliśmy tytułom mistrzowskim tag teamów RAW i SmackDown, a konkretnie ich unifikacji. Większość z Was uznała, że łączenie ich jednak nie miało sensu.
SONDA
Tytuł mistrzowski WWE Universal zabierze z SummerSlam:
Roman Reigns (185) 56%
Brock Lesnar (58) 18%
Theory (86) 26%
Łącznie oddano
329 głosów

Tym razem głosujemy na wynik głównej walki WWE Clash at the Castle. Zapraszamy do udziału w Sondzie.


Vince McMahon ogłosił odejście na emeryturę i wycofał się całkowicie z działalności w WWE. Jest to pokłosie afery z udziałem byłego prezesa WWE, który zawierając ugody z byłymi pracowniczkami federacji z którymi miał romans, dokonał wydatków na blisko 20 milionów dolarów, których nie odnotował jednak w sprawozdaniach finansowych. Nową prezes WWE jest Stephanie McMahon.

Po odejściu Vince'a McMahona, Triple H zgodził się objąć kluczowe stanowiska i stanął na czele działu do spraw relacji z talentami oraz obszaru kreatywnego. Po przejęciu tych obowiązków to HHH ma ostateczne zdanie odnośnie transferów do federacji oraz tego jak prezentują się programy spod szyldu WWE.

Becky Lynch okupiła kontuzją swój występ na tegorocznej gali SummerSlam. Podczas pojedynku z Biancą Belair, Becky zwichnęła staw ramienny, co wykluczy ją z akcji przynajmniej na 2-3 miesiące. Oznacza to, że w optymistycznym scenariuszu Lynch powróci do akcji na przełomie października i listopada, chociaż jej absencja może się wydłużyć.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE Clash at the Castle
Premiera:

Środa 7. września 2022
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 11:00
Niedziela godz. 18:00Omówienie wydarzeń z WWE SummerSlam 2022
Dodano: 31-07-2022, 12:58
Paczka zawiera omówienie wydarzeń, a co za tym idzie otwarte spoilery z WWE SummerSlam 2022.

W walce otwierającej show zmierzyły się Bianca Belar i Becky Lynch, a stawką było oczywiście RAW Women’s Championship. Tytuł pozostał w rękach Belair, która pod koniec przechwyciła rywalkę na narożniku, wykonując jej Spanish Fly i poprawiając KOD. Jak można się było spodziewać starcie stało na naprawdę dobrym poziomie. Po walce rozczarowana Becky przełamała się i podała Biance rękę, wyrażając szacunek wobec wygranej, a Bianca po chwili zawahania uścisnęła Lynch.
Kolejne wydarzenia mocno nawiązały nam do nowego kierownictwa kreatywnego Triple H’a. Najpierw pojawiła się powracająca po bardzo długiej przerwie Bayley, lecz jak się okazało nie była ona sama, gdyż sprowadziła wsparcie. Po chwili dołączyła do niej Dakota Kai, która powraca tym samym do WWE, po tym jak została zwolniona z federacji pod koniec kwietnia. Jakby tego było mało zjawiła się jeszcze Io Shirai, którą przedstawiono pod nowym pseudonimem jako Iyo Sky. Bayley, Kai i Sky ruszyły na ring planując zaatakowanie Belair, lecz wtedy z powrotem przybiegła Becky Lynch, która stanęła po stronie mistrzyni. Bayley, Kai i Sky postanowiły się ostatecznie wycofać, lecz kontynuację tego ciekawego motywu zobaczymy na pewno już jutro na RAW.
W kolejnej walce Logan Paul udowodnił, że nie zamierza się oszczędzać w WWE, gdy zmierzył się z The Mizem. W trakcie kilkunastominutowej walki Paul wykonał choćby bardzo efektowny Frog Splash z narożnika ringu… na Miza leżącego na stole komentatorskim. Z powrotem w ringu Maryse rozkojarzyła sędziego, żeby Paul nie mógł odliczyć półprzytomnego Miza, który korzystając z okazji chciał uderzyć aparatem Logana, lecz ten się uchylił i Miz o mały włos nie uderzyłby wtedy Maryse, która zeskoczyła oszołomiona z ringu. Paul wykorzystał sytuację i wykonał rywalowi Skull Crushing Finale, odnotowując po chwili zwycięstwo. W trakcie pojedynku sędzia postanowił odesłać ingerującego w walkę Ciampę, którego przegonił ostatecznie AJ Styles.
W kilkuminutowej walce bez specjalnej historii, Bobby Lashley pokonał Theory’ego i obronił WWE United States Championship.


Kolejna była walka tag teamowa bez dyskwalifikacji w której The Mysterios mierzyli się z Judgment Day (Finnem Balorem i Damianem Priestem). Druga drużyna mogła oczywiście liczyć na dużą pomoc ze strony Rhei Ripley, lecz kluczowy okazał się powrót Edge’a, który zjawił się na arenie i najpierw powalił Priesta poza ringiem, a już w kwadratowym pierścieniu miał po Spearze dla Balora i Priesta. Następnie Edge wystawił Balora na 619 od Mysterios, a Rey wykończył rywala Splashem z lin i zgarnął zwycięstwo dla swojej drużyny.
W kolejnym pojedynku Pat McAfee pokonał Happy Corbina, choć doszło do tego po tym jak w końcówce przypadkowo oberwał sędzia, a Pat skorzystał z okazji, żeby kopnąć rywala poniżej pasa i dopiero wtedy wykonał mu Code Red, co wystarczyło do zgarnięcia wygranej.


Przypomniano zwycięstwo Drew McIntyre’a nad Sheamusem na SmackDown, po czym McIntyre zjawił się na stadionie zgłaszając gotowość do zdobycia tytułu na Clash at the Castle, bez względu na to z kim przyjdzie mu się zmierzyć.


Następnie nadszedł czas na walkę o Undisputed WWE Tag Team Championship pomiędzy The Usos i Street Profits, gdzie sędzią specjalnym był Jeff Jarrett. Profits dosłownie robili co mogli, żeby zdetronizować mistrzów, lecz ci za każdym razem potrafili znaleźć receptę na rywali i ostatecznie obronili tytuły, po tym jak załatwili Monteza Forda poza ringiem i odliczyli Angelo Dawkinsa po 1D.


Pomimo odwołanej oficjalnej walki Riddle zjawił się w ringu twierdząc, że lekarze mogą mówić co chcą, ale on nie zamierza nikogo słuchać i chce po prostu dostać Setha Rollinsa. Nie trzeba było długo czekać na zjawienie się Rollinsa, co pomimo obecności oficjeli zakończyło się dużym brawlem, z którego górą wyszedł jednak Rollins, wykonując przeciwnikowi Curb Stomp. Było to mocno sprzedawane przez Riddle’a, gdyż storyline’owo jego kontuzja ma dotyczyć właśnie okolic szyi/kręgosłupa.


Starcie Liv Morgan z Rondą Rousey o SmackDown Women’s Championship nie zaimponowało na pewno w ringu, lecz nie obyło się bez emocji i kontrowersji. Wszystko za sprawą tego, że w końcówce Ronda złapała stojącą Morgan w Arm Bar i sytuacja wyglądała tak, że Rousey trzymając chwyt była oparta łopatkami o matę, więc sędzia odliczył do trzech. Arbitrowi umknęło jednak, że w momencie, gdy on odliczał do dwóch, Liv odklepała i poddała pojedynek. Sytuację było widać klarownie na powtórkach, ale liczyła się pierwsza decyzja sędziego, który ogłosił zwyciężczynią Morgan. Po walce wściekła Ronda zaatakowała zarówno Liv, jak i samego sędziego.


Walką wieczoru był oczywiście Last Man Standing Match o Undisputed WWE Universal Championship w którym po raz kolejny spotkali się Roman Reigns i Brock Lesnar. Przebieg walki można określić jako totalny chaos w którym działy się najróżniejsze rzeczy, w tym sytuacja w której Lesnar zasiadł za kółkiem traktora którym wyjechał w ogóle na arenę w trakcie wejściówki, po czym korzystając z pojazdu… najpierw przesunął ring, a potem podniósł jeden z narożników, przy okazji sprawiając, że stojący w ringu Roman wyleciał aż na podłogę.


Było to jednak tylko preludium do demolki z kolejnych minut, gdy Romanowi pomagali The Usos i Paul Heyman, lecz Lesnar poradził sobie z nimi, a Heyman zaliczył F5 przez stół komentatorski. Przez moment Reigns i Lesnar leżeli powaleni, gdy wybrzmiała muzyka Theory’ego i Mr. Money In The Bank chciał skorzystać z okazji. Theory przywalił Romanowi walizką w głowę i miałby okazję do jego odliczenia, lecz w międzyczasie poderwał się Lesnar, który załatwił intruza F5. Potem rozpoczęła się już jednostronna demolka w której Reigns (z pomocą Usos) na wszelkie sposoby próbował zneutralizować Lesnara, lecz ten wciąż jakimś cudem wstawał przed odliczeniem do dziesięciu. Ostatecznie jednak Reigns kolejny raz uderzył rywala pasem mistrzowskim w głowę, po czym wraz z Usos zasypał go wszystkim co miał dookoła siebie, w tym szczątkami stołu komentatorskiego i schodkami, co wystarczyło w końcu do tego, żeby sędzia odliczył do dziesięciu i zakończył pojedynek, ogłaszając Reignsa zwycięzcą.


Autor:
Piotr Gilewski


<<< newsboard WrestleFans >>>

Zwycięsko na WWE Clash at the Castle wyjdzie:

Roman Reigns
Drew McIntyre
żaden - walka zakończy się remisem


3. września 2022


Mistrzostwo WWE Universal
Roman Reigns
vs
Drew McIntyre

Mistrzostwo Kobiet SmackDown

Liv Morgan
vs
Shayna Baszler

Six-woman Tag Team Match
Bianca Belair, Alexa Bliss
i Asuka
vs
Bayley, Iyo Sky i Dakota Kai
4. września 2022


Karta wkrótce
3. sierpnia 2022


Mistrzostwo WWE Universal
Last Man Standing
Roman Reigns
pokonał
Brocka Lesnara

Mistrzostwo Kobiet RAW
Bianca Belair
pokonała
Becky Lynch

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Liv Morgan
pokonała
Rondę Rousey

Mistrzostwo Stanów Zjednoczonych WWE
Bobby Lashley
pokonał
Theory'ego

Mistrzostwo Tag Teamowe WWE
Usos
pokonali
Street Profits
Sędzia specjalny:
Jeff Jarrett

Logan Paul
pokonał
Miza

Pat McAffy
pokonał
Happy Corbina

No DQ
Tag Team Match

Mysterios
pokonali
Judgment Day
26. czerwca 2022


Mistrzostwo Świata AEW
Jon Moxley
pokonał
Hiroshiego Tanahashiego

Mistrzostwo Świata Wagi Ciężkiej IWGP
Four-way
Jay White
pokonał
"Hangmana" Adama Page'a
Kazuchikę Okadę
Adama Cole'a

Mistrzostwo IWGP
Stanów Zjednoczonych
Will Ospreay
pokonał
Orange Cassidy'ego

Mistrzostwo AEW
All-Atlantic

Pac
pokonał
Miro
Malakai Blacka
i Clarka Connorsa

Mistrzostwo Świata Kobiet AEW
Thunder Rosa
pokonała
Toni Storm

Mistrzostwo Tag Teamowe Świata ROH oraz Tag Teamowe IWGP
Three-way
Zwycięzca Zgarnia Wszystko

FTR (ROH)
pokonali
United Empire (IWGP)
i Roppongi Vice

Six-man Tag Team Match
Le Sex Gods i Minoru Suzuki
pokonali
Eddiego Kingstona,
Wheelera Yutę
i Shotę Umino

Six-man Tag Team Match
Dudes with Attitudes
pokonali
Bullet Club

Claudio Castagnoli
pokonał
Zacka Sabre Jr'a

Pre-show
Tag Team Match
Bishamon
pokonali
The Factory

Pre-show
Lance Archer
pokonał
Nocka Comoroto

Pre-show
Tag Team Match

Swerve In Our Glory
pokonali
Suzuki-gun

Eight-man Tag Team Match
Max Caster i Gunn Club
pokonali
Yuyę Uemurę
i New Japan Dojo


Designed by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.