wrestling wwe tna aew


Ostatnią sondę poświęciliśmy tytułom mistrzowskim tag teamów RAW i SmackDown, a konkretnie ich unifikacji. Większość z Was uznała, że łączenie ich jednak nie miało sensu.
SONDA
Tytuł mistrzowski WWE Universal zabierze z SummerSlam:
Roman Reigns (185) 56%
Brock Lesnar (58) 18%
Theory (86) 26%
Łącznie oddano
329 głosów

Tym razem głosujemy na wynik głównej walki WWE Clash at the Castle. Zapraszamy do udziału w Sondzie.


Vince McMahon ogłosił odejście na emeryturę i wycofał się całkowicie z działalności w WWE. Jest to pokłosie afery z udziałem byłego prezesa WWE, który zawierając ugody z byłymi pracowniczkami federacji z którymi miał romans, dokonał wydatków na blisko 20 milionów dolarów, których nie odnotował jednak w sprawozdaniach finansowych. Nową prezes WWE jest Stephanie McMahon.

Po odejściu Vince'a McMahona, Triple H zgodził się objąć kluczowe stanowiska i stanął na czele działu do spraw relacji z talentami oraz obszaru kreatywnego. Po przejęciu tych obowiązków to HHH ma ostateczne zdanie odnośnie transferów do federacji oraz tego jak prezentują się programy spod szyldu WWE.

Becky Lynch okupiła kontuzją swój występ na tegorocznej gali SummerSlam. Podczas pojedynku z Biancą Belair, Becky zwichnęła staw ramienny, co wykluczy ją z akcji przynajmniej na 2-3 miesiące. Oznacza to, że w optymistycznym scenariuszu Lynch powróci do akcji na przełomie października i listopada, chociaż jej absencja może się wydłużyć.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE Clash at the Castle
Premiera:

Środa 7. września 2022
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 11:00
Niedziela godz. 18:00Jaka będzie przyszłość Brocka Lesnara w WWE po SummerSlam?, Johnny Gargano o tym gdzie może dołączyć, Potencjalna nazwa grupy Bayley, Saraya Knight o statusie Naomi i Sashy Banks względem WWE, Kulisy pożegnalnej walki Rica Flaira: legendy na trybunach, rezultat walki, status zdrowotny Flaira po pojedynku
Dodano: 01-08-2022, 09:57
Po zakończeniu SummerSlam i zejściu gali z anteny fani mogli zobaczyć jeszcze ciekawy moment, gdy Brock Lesnar postanowił wdrapać się na podniesiony narożnik ringu i zasalutował jeszcze swoim kapeluszem zgromadzonej na stadionie publiczności. Wśród fanów nie brakuje spekulacji czy był to po prostu gest pożegnania po tej gali, czy być może Lesnar chciał się pożegnać wobec dłuższej przerwy lub nawet zakończenia przygody z WWE.
Fani zawodnika mogą być jednak raczej spokojni o jego najbliższą przyszłość w WWE. Co prawda Lesnar był w bliskich stosunkach z Vincem McMahonem i zdecydowanie nie był pocieszony jego odejściem, lecz ponoć nowe władze WWE szybko załagodziły sytuację i obecnie Brock jest w dobrych stosunkach z federacją. Nieoficjalnie aktualna umowa Brocka obowiązuje do okolic lutego 2023 roku, choć nie brakuje spekulacji odnośnie tego czy w ramach ostatniego porozumienia nie doszło przypadkiem do jakiegoś przedłużenia kontraktu lub podpisania nowego. Tak czy siak Brock pojawił się w materiałach promocyjnych styczniowej gali WWE Day 1. Być może Lesnar zrobi sobie teraz rzeczywiście kilkumiesięczną przerwę, ale wiele wskazuje na to, że możemy się go spodziewać z powrotem w WWE TV pod koniec grudnia lub już w styczniu przyszłego roku, a jeżeli nie doszło jeszcze do podpisania nowej umowy, to WWE będzie na pewno czyniło starania, żeby zatrzymać „Bestię” przynajmniej do czasu WrestleManii 39.


W jednym z paneli na Starrcast V gościł Johnny Gargano, czyli obecnie jedno z najgorętszych nazwisk jeżeli chodzi o listę wolnych agentów. Gargano odniósł się choćby do objęcia ważnych stanowisk w WWE przez Triple H’a i swojej przyszłości. Johnny stwierdził, że wszyscy uwielbiają Huntera i zawdzięcza mu bardzo udany okres swojego życia. Obecnie dał sobie jednak spokojny czas na wycofanie się i przemyślenie wielu spraw na chłodno. Gargano powiedział, że w tej chwili bardzo podoba mu się zarówno to w jakim kierunku idzie AEW, jak i WWE, a oba miejsca mają swoje plusy i pewne mankamenty. Johnny stwierdził, że jeżeli ktoś sądził, iż dojście Huntera do władzy będzie oznaczało, że on z automatu tam wróci to był w błędzie, ponieważ na razie daje sobie jeszcze czas. Gargano wspomniał, że chce podjąć rozsądną i trafną decyzję, ale w tej chwili nie wie jeszcze do której federacji trafi.

W serii wpisów na Twitterze odnoszących się do swojej nowej grupy, Bayley mocno podkreślała słowo „Control”, co można odebrać jako sugestię, że być może taka będzie nazwa nowej stajni z Bayley, Dakotą Kai i Iyo Sky. Zobaczymy jednak czy się to potwierdzi, a kluczowe odpowiedzi może nam przynieść już dzisiejsze RAW.


Wspominałem już o tym co Saraya Knight (aka Paige) mówiła o swojej przyszłości podczas panelu na Starrcast V, natomiast warto dodać, że innym wątkiem, który poruszyła był status Naomi i Sashy Banks. Saraya stwierdziła, że już SummerSlam pokazało, iż w WWE dochodzi do dużych zmian i może powiedzieć, iż wszyscy w WWE są naprawdę zadowoleni z tego jak wypadła gala i uznają ją za pewien punkt zwrotny w federacji. Knight powiedziała, że wobec ostatnich okoliczności cała ta sytuacja z zawodniczkami zmieniła się diametralnie i w jej opinii wkrótce zobaczymy Sashę i Naomi z powrotem w ringu WWE.

Uwaga na spoilery dotyczące ostatniej walki Rica Flaira.
|
|
|
|
|
Za nami już gala Ric Flair’s Last Match, której głównym punktem była rzecz jasna walka z udziałem Rica Flaira, promowana jako jego ostatnia i pożegnalna. Na wydarzeniu nie zabrakło znanych osobistości, ponieważ z poziomu trybun walkę Flaira oglądali choćby Undertaker (z rodziną), Mick Foley czy Bret Hart, którzy pogratulowali mu zresztą po walce, co uwieczniły nawet kamery.
Na gali obecny był też choćby Jerry Lawler czy DDP, a PWInsider donosi, że parę ciekawych nazwisk było na zapleczu, gdzie zjawili się m.in. Rikishi, Mickie James, Miro i CJ Perry (Lana), Mojo Rawley, Shane Helms, Michael Hayes czy Rey Mysterio wraz z Dominikiem.


Co do samej walki to jak przystało na Rica Flaira nie mogło się oczywiście obejść bez krwawienia. W całym pojedynku Ric Flair i Andrade El Idolo pokonali Jay’a Lethala i Jeffa Jarretta, po tym jak Flair poddał Jarretta swoim firmowym Figure Four Leglockiem. Flair nie oszczędzał się jeżeli chodzi o spoty, choć w drugiej połowie starcia widać było u niego ogromne kłopoty kondycyjne – pozostali uczestnicy pojedynku celowo wprowadzali spowolnione elementy walki pomiędzy sobą, które dawały Ricowi czas na złapanie oddechu. Po walce jak wspomniałem Flair uściskał się z paroma siedzącymi przy ringu legendami, po czym wziął jeszcze mikrofon dziękując wszystkim za przybycie i wyróżniając Nashville jako jedno z najlepszych wrestlingowych miast.


PWInsider postanowił ustalić wkrótce po gali informacje, które interesowały i niepokoiły na pewno wielu fanów, a więc jaki będzie stan zdrowia Flaira po stoczonej walce. Ponoć na zapleczu od razu czekało na niego dwóch lekarzy, którzy podjęli szybkie badania, żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Ponoć Flair był przede wszystkim wyczerpany fizycznie po stoczonym pojedynku, lecz ogólnie rzecz biorąc na pierwszy rzut oka nie wydarzyło się nic bardzo niepokojącego. Po tym jak Ric trochę odpoczął miał być w niezłej kondycji i w dobrym nastroju. Jeżeli nic nie wyjdzie zatem w nadchodzących dniach to zdaje się, że wszystko zakończyło się szczęśliwie i powrót Flaira odbył się bez większego uszczerbku na jego stanie zdrowia.

--------------

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu


Autor:
Piotr Gilewski


<<< newsboard WrestleFans >>>

Zwycięsko na WWE Clash at the Castle wyjdzie:

Roman Reigns
Drew McIntyre
żaden - walka zakończy się remisem


3. września 2022


Mistrzostwo WWE Universal
Roman Reigns
vs
Drew McIntyre

Mistrzostwo Kobiet SmackDown

Liv Morgan
vs
Shayna Baszler

Six-woman Tag Team Match
Bianca Belair, Alexa Bliss
i Asuka
vs
Bayley, Iyo Sky i Dakota Kai
4. września 2022


Karta wkrótce
3. sierpnia 2022


Mistrzostwo WWE Universal
Last Man Standing
Roman Reigns
pokonał
Brocka Lesnara

Mistrzostwo Kobiet RAW
Bianca Belair
pokonała
Becky Lynch

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Liv Morgan
pokonała
Rondę Rousey

Mistrzostwo Stanów Zjednoczonych WWE
Bobby Lashley
pokonał
Theory'ego

Mistrzostwo Tag Teamowe WWE
Usos
pokonali
Street Profits
Sędzia specjalny:
Jeff Jarrett

Logan Paul
pokonał
Miza

Pat McAffy
pokonał
Happy Corbina

No DQ
Tag Team Match

Mysterios
pokonali
Judgment Day
26. czerwca 2022


Mistrzostwo Świata AEW
Jon Moxley
pokonał
Hiroshiego Tanahashiego

Mistrzostwo Świata Wagi Ciężkiej IWGP
Four-way
Jay White
pokonał
"Hangmana" Adama Page'a
Kazuchikę Okadę
Adama Cole'a

Mistrzostwo IWGP
Stanów Zjednoczonych
Will Ospreay
pokonał
Orange Cassidy'ego

Mistrzostwo AEW
All-Atlantic

Pac
pokonał
Miro
Malakai Blacka
i Clarka Connorsa

Mistrzostwo Świata Kobiet AEW
Thunder Rosa
pokonała
Toni Storm

Mistrzostwo Tag Teamowe Świata ROH oraz Tag Teamowe IWGP
Three-way
Zwycięzca Zgarnia Wszystko

FTR (ROH)
pokonali
United Empire (IWGP)
i Roppongi Vice

Six-man Tag Team Match
Le Sex Gods i Minoru Suzuki
pokonali
Eddiego Kingstona,
Wheelera Yutę
i Shotę Umino

Six-man Tag Team Match
Dudes with Attitudes
pokonali
Bullet Club

Claudio Castagnoli
pokonał
Zacka Sabre Jr'a

Pre-show
Tag Team Match
Bishamon
pokonali
The Factory

Pre-show
Lance Archer
pokonał
Nocka Comoroto

Pre-show
Tag Team Match

Swerve In Our Glory
pokonali
Suzuki-gun

Eight-man Tag Team Match
Max Caster i Gunn Club
pokonali
Yuyę Uemurę
i New Japan Dojo


Designed by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.