wrestling wwe tna aew


Ostatnią sondę poświęciliśmy tytułom mistrzowskim tag teamów RAW i SmackDown, a konkretnie ich unifikacji. Większość z Was uznała, że łączenie ich jednak nie miało sensu.
SONDA
Tytuł mistrzowski WWE Universal zabierze z SummerSlam:
Roman Reigns (185) 56%
Brock Lesnar (58) 18%
Theory (86) 26%
Łącznie oddano
329 głosów

Tym razem głosujemy na wynik głównej walki WWE Clash at the Castle. Zapraszamy do udziału w Sondzie.


Vince McMahon ogłosił odejście na emeryturę i wycofał się całkowicie z działalności w WWE. Jest to pokłosie afery z udziałem byłego prezesa WWE, który zawierając ugody z byłymi pracowniczkami federacji z którymi miał romans, dokonał wydatków na blisko 20 milionów dolarów, których nie odnotował jednak w sprawozdaniach finansowych. Nową prezes WWE jest Stephanie McMahon.

Po odejściu Vince'a McMahona, Triple H zgodził się objąć kluczowe stanowiska i stanął na czele działu do spraw relacji z talentami oraz obszaru kreatywnego. Po przejęciu tych obowiązków to HHH ma ostateczne zdanie odnośnie transferów do federacji oraz tego jak prezentują się programy spod szyldu WWE.

Becky Lynch okupiła kontuzją swój występ na tegorocznej gali SummerSlam. Podczas pojedynku z Biancą Belair, Becky zwichnęła staw ramienny, co wykluczy ją z akcji przynajmniej na 2-3 miesiące. Oznacza to, że w optymistycznym scenariuszu Lynch powróci do akcji na przełomie października i listopada, chociaż jej absencja może się wydłużyć.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE Clash at the Castle
Premiera:

Środa 7. września 2022
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 11:00
Niedziela godz. 18:00Becky Lynch kontuzjowana, Kredyt zaufania dla nowych władz WWE od USA Network, Omówienie wydarzeń z RAW (uwaga na spoilery)
Dodano: 02-08-2022, 10:34
Becky Lynch okupiła niestety występ na SummerSlam kontuzją, a konkretnie zwichniętym stawem ramiennym. Informacje potwierdziły zagraniczne portale i nie są one storyline’owe. Lynch naprawdę miała doznać takiej kontuzji i to już na początku walki z Biancą Belair, mimo wszystko walcząc z bólem i przepracowując resztę pojedynku na pełnych obrotach. Właśnie z powodu urazu Becky trzymała się za ramię po zakończonej walce, ale mimo dyskomfortu powróciła jeszcze potem na ring, żeby dopełnić historię po powrocie Bayley wraz z Dakotą Kai i Iyo Sky.
Lynch będzie przez jakiś czas wyłączona z akcji, ale nie wiemy jeszcze jak długo. Ponoć zwichnięcie było dość mocne i obecnie nie można wykluczyć, że Becky będzie się musiała poddać operacji – kwestia zabiegu jest w tej chwili oceniana jako sytuacja 50/50, czyli jest tyle samo szans, że operacja będzie konieczna, jak i na scenariusz w którym wystarczy rehabilitacja. Tak czy siak możemy oczekiwać, że Becky wypadnie z akcji przynajmniej na 2-3 miesiące, choć przerwa może się wydłużyć. Pomimo kontuzji Lynch zjawiła się na RAW, o czym przeczytacie już poniżej.

USA Network dało kolejny raz do zrozumienia, że z dużym optymizmem patrzy na nową erę programu RAW pod wodzą Triple H’a. Na parę godzin przed galą stacja zaproponowała WWE, żeby pierwsza godzina RAW odbyła się całkowicie bez reklam. Federacja skorzystała z tej okazji i rzeczywiście pierwsze 66 minut wczorajszego RAW obyło się bez żadnych materiałów reklamowych. Ze strony USA Network miał to być sygnał dla nowych władz, że otrzymują one duży kredyt zaufania od stacji, która liczy na dobrą jakość nadchodzących programów.

Uwaga na spoilery z RAW.
|
|
|
|
RAW otworzyła wspomniana przeze mnie wcześniej Becky Lynch, która zjawiła się w temblaku i z mikrofonem. Zawodniczka odniosła się do swojej kontuzji i tego jak dokończenie walki mimo bólu związanego z urazem uświadomiło jej ile niepotrzebnych rzeczy robiła w ostatnim czasie. Becky stwierdziła, że choć dała z siebie wszystko to Bianca Belair była po prostu lepsza i dlatego uszanowała ją po zakończonym pojedynku. Lynch wspomniała o nadchodzącej przerwie i tym, że już teraz możemy oczekiwać wielkiej historii jej powrotu. Zasugerowała przy tym potencjalny powrót do gimmicku „The Man”. Becky poprosiła jeszcze na ring Biancę Belair, która znów ją uściskała, podkreślając szacunek, który zapanował między tymi paniami.


Po chwili Becky udała się na zaplecze, a Belair przejęła mikrofon dziękując Becky za to, iż ta wycisnęła z niej to co miała najlepszego do zaoferowania. Kamery przeniosły się jednak po chwili na zaplecze, gdzie Lynch została jeszcze zaatakowana przez Bayley, Dakotę Kai i Iyo Sky. Bianca ruszyła z odsieczą, ale po przybyciu na miejsce zastała już tylko poobijaną Lynch.

Na RAW nie mieliśmy co prawda powrotów czy debiutów, lecz patrząc na całość programu dało się odczuć dużą zmianę pod nowym kierownictwem. Na gali było sporo naprawdę niezłej ringowo akcji, a całość show skupiła się mocno na pchnięciu do przodu kilku głównych historii. Jedną z nich było wyłonienie nowego pretendenta do WWE United States Championship, co odbyło się w formie mini-turnieju – najpierw doszło do dwóch Triple Threat Matchów, a ich zwycięzcy spotkali się potem w solowej walce.
W pierwszym Triple Threat Matchu, AJ Styles pokonał Mustafę Ali’ego i The Miza. Następnie Ciampa zwyciężył Dolpha Zigglera i Chada Gable’a. W finałowej rozgrywce spotkali się zatem Styles i Ciampa, a ten drugi mógł liczyć na wsparcie The Miza, który robił co mógł, żeby mu pomóc i w końcówce przeszkodził Stylesowi w powrocie na ring na tyle skutecznie, że rozkojarzony AJ wpadł na kolanko i Fairy Tale Ending, po których Ciampa zainkasował zwycięstwo. Oczywiście został tym samym nowym pretendentem do US Title, a WWE potwierdziło, że walkę Bobby Lashley vs. Ciampa o tytuł, zobaczymy już na przyszłotygodniowym RAW.


Montez Ford podjął rękawicę i zmierzył się solowo z Sethem Rollinsem, lecz po zaciętym pojedynku uległ jednak bardziej utytułowanemu rywalowi.


Drugą z głównych historii tego RAW było zarysowanie planu grupy Bayley, Dakoty Kai i Io Sky. Po wspomnianym wcześniej zaatakowaniu Becky Lynch, panie zaingerowały w walce Alexy Bliss z Asuką, atakując obie zawodniczki. Z odsieczą zjawiła się Bianca Belair, która miała dość i chciała walki z jedną z nich – wyzwanie przyjęła Sky. Za jakiś czas otrzymaliśmy solową walkę Belair vs. Sky w Non-Title Matchu. W trakcie walki Bayley i Dakota Kai pojawiły się przy ringu, żeby wspierać Iyo, ale szanse postanowiły wyrównać Asuka i Alexa Bliss, które zjawiły się ze wsparciem dla Bianci. Ostatecznie pojedynek zakończył się jako No Contest, gdyż obie 3-osobowe ekipy nie wytrzymały i rzuciły się na siebie w wielkiej bójce.


Trzecią wiodącą historią tego RAW było rozwinięcie story na linii Edge-Judgment Day. Najpierw Edge pojawił się na arenie, żeby coś powiedzieć, zjawiając się już ze swoim najbardziej znanym theme songiem i jako „Rated-R Superstar”. Edge przeprosił fanów za swoje zachowanie z ostatnich miesięcy i powiedział, że jego intencją było wydobycie potencjału z niektórych osób, które nie były odpowiednio budowane, ale popełnił błędy i to się na nim zemściło, gdyż nie spodziewał się, że mogą się od niego odwrócić. Powracając na SummerSlam rozpoczął jednak misję zabicia tego co zbudował, gdyż obiera teraz na celownik Judgment Day i chce zakończyć historię tej grupy.

W walce wieczoru tego RAW doszło do walki o Undisputed WWE Tag Team Championship. Wobec triumfu z SummerSlam, The Mysterios dostali tym razem szansę mistrzowską przeciwko The Usos, ale nie zdołali ich pokonać. W końcówce Usos odliczyli Dominika Mysterio po 1D i zachowali tytuły. Po walce Usos wycofali się świętując, a Mysterios zostali zaatakowani przez Judgment Day (Finna Balora, Damiana Priesta i Rheę Ripley). Z odsieczą nadbiegł właśnie Edge, który początkowo dobrze radził sobie z rywalami, ale potem doszło do sytuacji w której szykował Spear dla Finna, ale Rhea odepchnęła Balora i Edge władował się z impetem w Dominika. Edge pogonił za Priestem i Balorem przez trybuny, a Rey był mocno zdezorientowany i zaopiekował się Dominikiem, patrząc jednak niepewnie w kierunku odbiegającego Edge’a, czemu z uśmiechem przyglądała się z okolic ringu Ripley i tym akcentem zakończyliśmy ten epizod RAW.


----------

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu


Autor:
Piotr Gilewski


<<< newsboard WrestleFans >>>

Zwycięsko na WWE Clash at the Castle wyjdzie:

Roman Reigns
Drew McIntyre
żaden - walka zakończy się remisem


3. września 2022


Mistrzostwo WWE Universal
Roman Reigns
vs
Drew McIntyre

Mistrzostwo Kobiet SmackDown

Liv Morgan
vs
Shayna Baszler

Six-woman Tag Team Match
Bianca Belair, Alexa Bliss
i Asuka
vs
Bayley, Iyo Sky i Dakota Kai
4. września 2022


Karta wkrótce
3. sierpnia 2022


Mistrzostwo WWE Universal
Last Man Standing
Roman Reigns
pokonał
Brocka Lesnara

Mistrzostwo Kobiet RAW
Bianca Belair
pokonała
Becky Lynch

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Liv Morgan
pokonała
Rondę Rousey

Mistrzostwo Stanów Zjednoczonych WWE
Bobby Lashley
pokonał
Theory'ego

Mistrzostwo Tag Teamowe WWE
Usos
pokonali
Street Profits
Sędzia specjalny:
Jeff Jarrett

Logan Paul
pokonał
Miza

Pat McAffy
pokonał
Happy Corbina

No DQ
Tag Team Match

Mysterios
pokonali
Judgment Day
26. czerwca 2022


Mistrzostwo Świata AEW
Jon Moxley
pokonał
Hiroshiego Tanahashiego

Mistrzostwo Świata Wagi Ciężkiej IWGP
Four-way
Jay White
pokonał
"Hangmana" Adama Page'a
Kazuchikę Okadę
Adama Cole'a

Mistrzostwo IWGP
Stanów Zjednoczonych
Will Ospreay
pokonał
Orange Cassidy'ego

Mistrzostwo AEW
All-Atlantic

Pac
pokonał
Miro
Malakai Blacka
i Clarka Connorsa

Mistrzostwo Świata Kobiet AEW
Thunder Rosa
pokonała
Toni Storm

Mistrzostwo Tag Teamowe Świata ROH oraz Tag Teamowe IWGP
Three-way
Zwycięzca Zgarnia Wszystko

FTR (ROH)
pokonali
United Empire (IWGP)
i Roppongi Vice

Six-man Tag Team Match
Le Sex Gods i Minoru Suzuki
pokonali
Eddiego Kingstona,
Wheelera Yutę
i Shotę Umino

Six-man Tag Team Match
Dudes with Attitudes
pokonali
Bullet Club

Claudio Castagnoli
pokonał
Zacka Sabre Jr'a

Pre-show
Tag Team Match
Bishamon
pokonali
The Factory

Pre-show
Lance Archer
pokonał
Nocka Comoroto

Pre-show
Tag Team Match

Swerve In Our Glory
pokonali
Suzuki-gun

Eight-man Tag Team Match
Max Caster i Gunn Club
pokonali
Yuyę Uemurę
i New Japan Dojo


Designed by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.