wrestling wwe tna aew


WWE mocno zaskoczyło podczas Day 1, ponieważ nie tylko do grona uczestników walki o mistrzostwo WWE dołączony został Brock Lesnar, ale także zwyciężył on tę konfrontację. Mimo to, oto Wasze typy dotyczące planowanego Fatal 4 Wayu.
SONDA
Mistrzostwo WWE zwycięży na Day 1:
Big E (206) 43%  
Seth Rollins (93) 19%  
Kevin Owens (119) 25%  
Bobby Lashley (62) 13%  
Łącznie oddano
480 głosów

szybkie głosowanie dotyczące Fatal 4 Wayu o mistrzostwo WWE na Day1. Kto więc Waszym zdaniem wygra i wkroczy zarazem w Nowy Rok z tytułem mistrzowskim?


W ostatnich dniach 2021 roku Toni Storm dość niespodziewanie rozstała się z WWE. Z propozycją rozwiązania umowy wyszła sama Storm, a federacja przystała na wniosek zawodniczki. Nieoficjalnie mówi się o tym, że grafik w głównym rosterze WWE okazał się dla Toni zbyt wymagający, podczas gdy nie była ona specjalnie zadowolona ze swojej roli w WWE.

Początek stycznia przyniósł kolejne zwolnienia w WWE. Pożegnano się z większością osób z dawnego sztabu NXT, który kontrolował jeszcze Triple H. Wśród największych nazwisk znaleźli się "Road Dogg" Brian James, William Regal czy Samoa Joe.

WWE dogadało się niespodziewanie z Impact Wrestling w sprawie powrotu do tej federacji Mickie James. Wystąpi ona w Royal Rumble Matchu kobiet, choć formalnie pozostaje zawodniczką IW, gdzie jest zresztą aktualną mistrzynią Knockouts. Obie federacje zawarły przy tym porozumienie zakładające wzajemną promocję w programach telewizyjnych w ramach tej sytuacji, stąd w WWE TV wspomniano otwarcie o tytule mistrzowskim posiadanym przez James.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE Royal Rumble
Premiera:

Środa 2.02.2022
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 11:00
Niedziela godz. 18:00Więcej o odejściu Toni Storm - jak zareagowała szatnia i samo WWE?, Sytuacja wokół SmackDown Women's Championship po odejściu Storm, Oglądalność RAW, Tony Khan o planach na kontraktowanie nowych osób w 2022 roku, Wieloletni producent przepracował ostatnią galę w AEW, Uwaga na spoilery z AEW Dynamite: rezultat walki w turnieju o AEW TBS Championship i nowa zawodniczka w dywizji kobiet, powrót dużej gwiazdy, rezultat walki wieczoru, atrakcje na kolejne AEW Dynamite, walki na najbliższe AEW Rampage
Dodano: 30-12-2021, 12:21
Od wczorajszego wieczoru głównym tematem jest dość niespodziewane mimo wszystko odejście Toni Storm z WWE. PWInsider informuje, że Toni normalnie przepracowała wtorkowy live event w Waszyngtonie i nie doszło tam do żadnego incydentu, który mógłby wywołać taką prośbę zawodniczki, więc najwyraźniej była to przemyślana i planowana od pewnego czasu decyzja, a Toni postanowiła zmienić coś w swojej karierze wraz z nadejściem 2022 roku i najwyraźniej nie była zadowolona z tego jak rozwija się jej przygoda z WWE.
„Fightful Select” informuje, że wywołało to ogromne zaskoczenie w szatni WWE, gdzie nikt nie wiedział o planach zawodniczki, a przynajmniej w ogóle o tym nie mówiono, więc jeżeli Toni przyznała komuś co planuje to takie osoby trzymały to w tajemnicy. Jeżeli chodzi o WWE to federacja uznała, że nie będzie robiła problemów i przystanie na prośbę Storm, ponieważ w ich odczuciu odmowa rozwiązania kontraktu wyglądałaby kiepsko wizerunkowo wobec tego ile osób zwolniono w 2021 roku. Z tego względu wszystko potoczyło się bardzo szybko, bo Toni złożyła wniosek o rozwiązanie umowy w środę rano i już po kilku godzinach otrzymała pozytywną odpowiedź. Storm powinna teraz obowiązywać 90-dniowa klauzula zakazująca występów w innych federacjach, co oznacza, że u nowego pracodawcy zobaczymy ją najwcześniej 29 marca 2022 roku.

W obliczu odejścia Toni Storm, na środowym live evencie SmackDown w Baltimore doszło po prostu do solowej walki Charlotte Flair z Sashą Banks – na wcześniejszych galach odbywały się Triple Threat Matche z udziałem Toni. Wielce prawdopodobne, że i w WWE TV zobaczymy teraz program Charlotte z Banks. Wcześniej spekulowano, że WWE pociągnie jeszcze parę tygodni feud Charlotte ze Storm.

Ostatnie RAW w tym roku oglądało 1.592 miliona widzów, co oznacza delikatnie lepszy wynik niż przed tygodniem, gdy było to 1.553 miliona oglądających. Rating w grupie wiekowej 18-49 wzrósł z poziomu 0.38 sprzed tygodnia do 0.41 z ostatniego poniedziałku.
Finalnie w roku 2021 średnia oglądalność programu RAW wyniosła 1.756 miliona osób i rating 0.50 w grupie 18-49 na odcinek. W 2020 roku średnia oglądalność na odcinek wynosiła 1.880 miliona widzów, a w roku 2019 sporo więcej, gdyż 2.418 miliona oglądających.

W wywiadzie udzielonym „TV Insiderowi” Tony Khan zapowiedział, że w 2022 roku na pewno zobaczymy kolejne nowe nabytki w rosterze AEW, lecz raczej nie w takiej skali jak miało to miejsce w roku 2021. Khan stwierdził, że ich ofensywa transferowa była związana ze startem programu Rampage, stąd sięgnęli po dużo znanych nazwisk.
Khan stwierdził, że ich roster jest już bardzo mocny i rozbudowany. Tony zaznaczył, że dalej będzie chciał kontraktować kolejne osoby, ale ma świadomość, że teraz musi zmienić już trochę podejście, zaostrzyć selekcję i bardzo wnikliwie przyglądać się sytuacji rynkowej przed zaoferowaniem komuś umowy. AEW dalej planuje jednak rozbudowywać roster i możemy oczekiwać kolejnych ruchów w nadchodzącym roku.

Wczorajszym odcinkiem AEW Dynamite swoją pracę zakończył wieloletni wrestlingowy producent, Keith Mitchell, który po czterdziestu latach pracy w branży przechodzi na emeryturę. Na przestrzeni tych lat Mitchell pracował przy produkcji gal takich federacji jak World Class Championship Wrestling, WCW, TNA/Impact Wrestling czy wreszcie AEW, z którym był związany od 2019 roku.

Uwaga na spoilery z AEW Dynamite.
|
|
|
|
Rozstrzygnął się drugi półfinał turnieju o AEW TBS Championship, w którym Jade Cargill pokonała Thunder Rosę. Dużą rolę odegrała w tym zamaskowana kobieta, która zaatakowała Rosę, gdy Mark Sterling odwrócił uwagę sędziego. Po walce sfrustrowana Rosa zaatakowała Cargill, ale odciągnęła ją tajemnicza kobieta, która po chwili ujawniła się i okazało się, że to Mercedes Martinez. Po gali Tony Khan potwierdził, że tym razem Martinez podpisała już pełnoprawną umowę z AEW.
W przeszłości Martinez przepracowała kilka walk w AEW w 2019 roku, ale finalnie w styczniu 2020 roku związała się z WWE. Federacja zwolniła ją w sierpniu, a Mercedes pojawiała się od tego czasu w Impact Wrestling.


Wracając jeszcze do turnieju o AEW TBS Championship, Jade Cargill po tym zwycięstwie awansowała już do finału, w którym zmierzy się z Ruby Soho. Pojedynek ten odbędzie się już w przyszłym tygodniu.

Chris Jericho powrócił na AEW Dynamite ratując Santanę, Ortiza i Eddiego Kingstona po ataku ze strony 2point0 i Daniela Garcii. Mimo tego motywu zasugerowano spore napięcie na linii Jericho-Kingston.


Kyle O’Reilly, Bobby Fish i Adam Cole pokonali Best Friends, choć skorzystali przy tym z pomocy Young Bucksów. W zwycięskim zespole doszło do sporych nieporozumień, po tym jak O’Reilly przez przypadek kopnął Cole’a.

Przyszłotygodniowe AEW Dynamite ma bardzo mocną kartę, lecz nie jest to niespodzianką, gdyż w przyszłą środę program zacznie być emitowany na kanale TBS zamiast TNT. Na galę zapowiedziano następujące atrakcje:
- Malakai Black vs. Brian Pillman Jr.
- Finał turnieju o AEW TBS Women’s Championship: Ruby Soho vs. Jade Cargill
- AEW Tag Team Championship: Lucha Bros vs. Jurassic Express
- AEW World Championship: Hangman Page vs. Bryan Danielson.

Tymczasem na sylwestrowy odcinek AEW Rampage nagrano trzy walki:
- Darby Allin vs. Anthony Bowens
- Street Fight: The Bunny & Penelope Ford vs. Anna Jay & Tay Conti
- AEW TNT Championship: Cody Rhodes vs. Ethan Page.


---------------

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu


Autor:
Piotr Gilewski<<< newsboard WrestleFans >>>

Czy Brock Lesnar zachowa mistrzostwo WWE do WrestleManii 38?

Tak
Nie29. stycznia 2022


30-osobowe Royal Rumble
Mężczyzn

30-osobowe Royal Rumble
Kobiet

Mistrzostwo WWE
Brock Lesnar
vs
Bobby Lashley

Mistrzostwo Universal
Roman Reigns
vs
Seth Rollins

Mistrzostwo Kobiet RAW
Becky Lynch
vs
Doudriop

Mixed Tag Team Match
Edge i Beth Phoenix
vs
Miz i Maryse
4. marca 2022


(karta wkrótce)
1. stycznia 2022


Mistrzostwo WWE
Fatal 4 Way

Brock Lesnar
pokonał
Big E'ego
Setha Rollinsa
Kevina Owensa
Bobby;ego Lashleya

Mistrzostwo Kobiet RAW
Becky Lynch
pokonała
Liv Morgan

Mistrzostwo Tag Teamów SmackDown
RK-Bro
pokonali
Street Profits

Mistrzostwo Tag Teamów SmackDown

The Usos
pokonali
The New Day

Edge
pokonał
Miza

Drew McIntyre
pokonał
Madcap Mossa

Pre-show
Tag Team Match

Sheamus i Ridge Holland
pokonali
Cesaro i Ricocheta
13. listopada 2021Mistrzostwo Świata AEW
"Hangman" Adam Page
pokonał
Kenny'ego Omegę

Mistrzostwo Świata AEW
Finał
Eliminator Tournament

Bryan Danielson
pokonał
Miro

Mistrzostwo Kobiet AEW
Dr. Britt Baker D.M.D.
pokonała
Tayę Conti

Mistrzostwo Świata Tag Teamów AEW
The Lucha Brothers
pokonali
FTR

10-man Tag Team Minneapolis Street Fight
The Inner Circle
pokonali
Men of the Year

CM Punk
pokonał
Eddiego Kingstona

6-Man Tag Teem
Falls Count Anywhere

Christian Cage
i Jurassic Express
pokonali
The Superkliq

Tag Team Match
Cody Rhodes i Pac
pokonali
Malakaia Blacka
i Andrade El Idolo

MJF
pokonał
Darby Allina

Pre-Show
Tag Team Match

Hikaru Shida i Thunder Rosa
pokonały
Jamie Hayter i Nylę RoseDesigned by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.