wrestling wwe tna aew


WWE mocno zaskoczyło podczas Day 1, ponieważ nie tylko do grona uczestników walki o mistrzostwo WWE dołączony został Brock Lesnar, ale także zwyciężył on tę konfrontację. Mimo to, oto Wasze typy dotyczące planowanego Fatal 4 Wayu.
SONDA
Mistrzostwo WWE zwycięży na Day 1:
Big E (206) 43%  
Seth Rollins (93) 19%  
Kevin Owens (119) 25%  
Bobby Lashley (62) 13%  
Łącznie oddano
480 głosów

szybkie głosowanie dotyczące Fatal 4 Wayu o mistrzostwo WWE na Day1. Kto więc Waszym zdaniem wygra i wkroczy zarazem w Nowy Rok z tytułem mistrzowskim?


W ostatnich dniach 2021 roku Toni Storm dość niespodziewanie rozstała się z WWE. Z propozycją rozwiązania umowy wyszła sama Storm, a federacja przystała na wniosek zawodniczki. Nieoficjalnie mówi się o tym, że grafik w głównym rosterze WWE okazał się dla Toni zbyt wymagający, podczas gdy nie była ona specjalnie zadowolona ze swojej roli w WWE.

Początek stycznia przyniósł kolejne zwolnienia w WWE. Pożegnano się z większością osób z dawnego sztabu NXT, który kontrolował jeszcze Triple H. Wśród największych nazwisk znaleźli się "Road Dogg" Brian James, William Regal czy Samoa Joe.

WWE dogadało się niespodziewanie z Impact Wrestling w sprawie powrotu do tej federacji Mickie James. Wystąpi ona w Royal Rumble Matchu kobiet, choć formalnie pozostaje zawodniczką IW, gdzie jest zresztą aktualną mistrzynią Knockouts. Obie federacje zawarły przy tym porozumienie zakładające wzajemną promocję w programach telewizyjnych w ramach tej sytuacji, stąd w WWE TV wspomniano otwarcie o tytule mistrzowskim posiadanym przez James.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE Royal Rumble
Premiera:

Środa 2.02.2022
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 11:00
Niedziela godz. 18:00Zawodnik Impact Wrestling z COVID-19, Wyprzedane bilety na WWE Day 1 PPV, Ostateczna nazwa łączonego mistrzostwa w NXT, Dolegliwości zdrowotne gwiazdy RAW, Big Swole krytykuje AEW + odpowiedź Tony'ego Khana i pretensje innego zawodnika AEW, Walka na przyszłotygodniowe AEW Rampage
Dodano: 01-01-2022, 10:51
Na wstępie chciałbym życzyć wszystkim czytelnikom i osobom z naszego wrestlingowego środowiska samych sukcesów w 2022 roku.

„Wrestling Observer Newsletter” podaje, że Rich Swann otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19, co wykluczyło go z udziału w gali AAW Unstoppable w Chicago. Co ciekawe AAW przed galą testowało zarówno wszystkich pracowników, jak i fanów uczestniczących w wydarzeniu.

To samo źródło informuje o tym, że WWE wyprzedało wszystkie udostępnione bilety na dzisiejszą galę WWE Day 1 PPV w Atlancie. Nie wiemy do końca na ilu fanów przygotowano arenę, ale możemy się spodziewać publiki na poziomie kilkunastu tysięcy osób.

Ostatecznie WWE zmieniło nieco swoje plany dotyczące zunifikowanego mistrzostwa, z którym będziemy mieli do czynienia w NXT po środowej gali New Year’s Evil. Jak wspominałem ostatnio, początkowo WWE planowało po prostu zachować mistrzostwo NXT North American i wycofać tytuł Cruiserweight. Z oficjalnej zapowiedzi walki na stronie internetowej WWE wynika jednak, że wyłoniony w środę mistrz będzie od tej pory funkcjonował jako NXT North American Cruiserweight Champion. Nie wiadomo czy finalnie utrzymany zostanie któryś z obecnych pasów, czy WWE przygotuje i zupełnie nowy pas mistrzowski.

„Wrestling Observer” informuje, że Rey Mysterio jest ponoć ostatnio dość mocno poobijany i z tego względu WWE poluzowało jego grafik. W swoim czasie WWE przełożyło walkę Street Profits z Mysterios argumentując to urazami w obu drużynach – poza problemami Monteza Forda, miało to dotyczyć właśnie niezbyt dobrego stanu zdrowia Rey’a. Ostatecznie walka odbyła się 27 grudnia i wygrali Profits. Sam Rey Mysterio nie ma zaplanowanej walki na Day 1 i być może opuści któryś z nadchodzących epizodów RAW, żeby zregenerować się w pełni przed początkiem „Road to WrestleMania”.

Big Swole wypowiedziała się podczas podcastu „Swole World” o swoim odejściu z AEW. Swole stwierdziła, że sama struktura AEW, a w zasadzie jej brak jest nieco problematyczny. Zawodniczka powiedziała, że choć docenia wolność i swobodę, to w momencie w którym nie ma praktycznie żadnych ram, sytuacja wymyka się nieco spod kontroli. Dodała, że nie jest też fanką tego, żeby w ogóle nie było writerów, ponieważ sprowadza się to do tego, że osoby nieśmiałe lub zwyczajnie mające problemy z pisaniem swoich prom, mają bardzo niewielką siłę przebicia w AEW. Do tego nie przypadło jej do gustu to, że brakowało czasu antenowego dla kobiet, bo ciągle sprowadzano nowe osoby, przez co znaczna część szatni lądowała w kilkuminutowych walkach na Dark, które nikogo nie zadowalają.
W dalszym toku wypowiedzi Swole stwierdziła, że jej zdaniem w AEW jest mało zróżnicowania etnicznego, w tym w ramach czarnoskórej społeczności, która do tej pory nie doczekała się w AEW posiadacza głównego tytułu mistrzowskiego federacji. Swole wytłumaczyła to choćby na przykładzie swojej córki twierdząc, że ta dziwiła się, iż oglądając AEW nie widzi nikogo „takiego jak ona” i ponoć przerzuciła się na oglądanie WWE widząc tam Biancę Belair czy Big E’go w ważnych rolach.

Słowa Big Swole wyraźnie uraziły Tony’ego Khana, który odpowiedział na Twitterze wskazując na to, że zróżnicowanie etniczne panuje zarówno na szczycie AEW, jak i w programach telewizyjnych, w tym choćby w ostatnim turnieju o TBS Championship. W kolejnym zdaniu mocno na złość zawodniczce wspomniał z kolei, że pozwolił na wygaśnięcie kontraktu Big Swole, ponieważ uważał, że nie jest ona zwyczajnie wystarczająco dobra.
Taki komentarz, a dokładniej końcowy fragment nie wszystkim się spodobał, gdyż nie był zbyt elegancki, tymczasem bardzo mocno zareagował aktualny zawodnik AEW, Lio Rush. Ten napisał, że jeżeli nikt nie chce powiedzieć czegoś wprost to on to zrobi – podkreślił, że jest wkurzony na takie zachowanie i dodał, że Khan powinien przeprosić.

AEW ogłosiło, że na przyszłotygodniowym Rampage odbędzie się zespołowy No Holds Barred Match w którym Eddie Kingston, Santana i Ortiz zmierzą się z Danielem Garcią i 2point0.

------------

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu


Autor:
Piotr Gilewski<<< newsboard WrestleFans >>>

Czy Brock Lesnar zachowa mistrzostwo WWE do WrestleManii 38?

Tak
Nie29. stycznia 2022


30-osobowe Royal Rumble
Mężczyzn

30-osobowe Royal Rumble
Kobiet

Mistrzostwo WWE
Brock Lesnar
vs
Bobby Lashley

Mistrzostwo Universal
Roman Reigns
vs
Seth Rollins

Mistrzostwo Kobiet RAW
Becky Lynch
vs
Doudriop

Mixed Tag Team Match
Edge i Beth Phoenix
vs
Miz i Maryse
4. marca 2022


(karta wkrótce)
1. stycznia 2022


Mistrzostwo WWE
Fatal 4 Way

Brock Lesnar
pokonał
Big E'ego
Setha Rollinsa
Kevina Owensa
Bobby;ego Lashleya

Mistrzostwo Kobiet RAW
Becky Lynch
pokonała
Liv Morgan

Mistrzostwo Tag Teamów SmackDown
RK-Bro
pokonali
Street Profits

Mistrzostwo Tag Teamów SmackDown

The Usos
pokonali
The New Day

Edge
pokonał
Miza

Drew McIntyre
pokonał
Madcap Mossa

Pre-show
Tag Team Match

Sheamus i Ridge Holland
pokonali
Cesaro i Ricocheta
13. listopada 2021Mistrzostwo Świata AEW
"Hangman" Adam Page
pokonał
Kenny'ego Omegę

Mistrzostwo Świata AEW
Finał
Eliminator Tournament

Bryan Danielson
pokonał
Miro

Mistrzostwo Kobiet AEW
Dr. Britt Baker D.M.D.
pokonała
Tayę Conti

Mistrzostwo Świata Tag Teamów AEW
The Lucha Brothers
pokonali
FTR

10-man Tag Team Minneapolis Street Fight
The Inner Circle
pokonali
Men of the Year

CM Punk
pokonał
Eddiego Kingstona

6-Man Tag Teem
Falls Count Anywhere

Christian Cage
i Jurassic Express
pokonali
The Superkliq

Tag Team Match
Cody Rhodes i Pac
pokonali
Malakaia Blacka
i Andrade El Idolo

MJF
pokonał
Darby Allina

Pre-Show
Tag Team Match

Hikaru Shida i Thunder Rosa
pokonały
Jamie Hayter i Nylę RoseDesigned by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.