wrestling wwe tna aew


Ostatnią sondę poświęciliśmy tytułom mistrzowskim tag teamów RAW i SmackDown, a konkretnie ich unifikacji. Większość z Was uznała, że łączenie ich jednak nie miało sensu.
SONDA
Czy tytuły mistrzowskie tag teamów RAW i SmackDown powinny zostać zunifikowane?
Tak (285) 46%
Nie (328) 54%
Łącznie oddano
613 głosów

SummerSlam na wyciągnięcie ręki, a co za tym idzie, konfrontacja o inne zunifikowane mistrzostwo, WWE Universal, w którego obronie stanie Roman Reigns przeciwko Brockowi Lesnarowi pod okiem pana Money in the Bank Theory'ego. Nowa sonda poświęcona jest tej kwestii, a głosujecie, kto Waszym zdaniem wyjdzie zwycięsko.


Pomimo wielu spekulacji i pojawienia się na jednym z odcinków RAW, John Cena nie zawalczy na tegorocznym SummerSlam. Sam Cena pozostaje otwarty na powrót na ring, ale w dogodnym terminie, który nie będzie kolidował z jego planami aktorskimi. Obecnie sporo mówi się o występie Ceny na WrestleManii 39.

Po dłuższej absencji od występów w ringu, Claudio Castagnoli dołączył do All Elite Wrestling, podpisując pełnoprawny kontrakt z tą federacją. Zawodnik, który przez ponad dekadę występował w WWE jako Cesaro, rozstał się z tą federacją w lutym bieżącego roku, po tym jak wygasła jego dotychczasowa umowa.

Wrześniowa gala WWE Clash at the Castle w Walii wzbudza ogromne zainteresowanie europejskich fanów. Już w połowie lipca WWE dobiło do pułapu 60 tysięcy sprzedanych biletów i galę powinien obejrzeć na stadionie komplet ponad 70 tysięcy widzów. Dzieje się tak pomimo faktu, że ceny biletów na to wydarzenie są wręcz rekordowo wysokie jak na standardy WWE.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE SummerSlam 2022
Premiera:

Środa 3. sierpnia 2022
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 11:00
Niedziela godz. 18:00Becky Lynch kontuzjowana, Kredyt zaufania dla nowych władz WWE od USA Network, Omówienie wydarzeń z RAW (uwaga na spoilery)
Dodano: 02-08-2022, 10:34
Becky Lynch okupiła niestety występ na SummerSlam kontuzją, a konkretnie zwichniętym stawem ramiennym. Informacje potwierdziły zagraniczne portale i nie są one storyline’owe. Lynch naprawdę miała doznać takiej kontuzji i to już na początku walki z Biancą Belair, mimo wszystko walcząc z bólem i przepracowując resztę pojedynku na pełnych obrotach. Właśnie z powodu urazu Becky trzymała się za ramię po zakończonej walce, ale mimo dyskomfortu powróciła jeszcze potem na ring, żeby dopełnić historię po powrocie Bayley wraz z Dakotą Kai i Iyo Sky.
Lynch będzie przez jakiś czas wyłączona z akcji, ale nie wiemy jeszcze jak długo. Ponoć zwichnięcie było dość mocne i obecnie nie można wykluczyć, że Becky będzie się musiała poddać operacji – kwestia zabiegu jest w tej chwili oceniana jako sytuacja 50/50, czyli jest tyle samo szans, że operacja będzie konieczna, jak i na scenariusz w którym wystarczy rehabilitacja. Tak czy siak możemy oczekiwać, że Becky wypadnie z akcji przynajmniej na 2-3 miesiące, choć przerwa może się wydłużyć. Pomimo kontuzji Lynch zjawiła się na RAW, o czym przeczytacie już poniżej.

USA Network dało kolejny raz do zrozumienia, że z dużym optymizmem patrzy na nową erę programu RAW pod wodzą Triple H’a. Na parę godzin przed galą stacja zaproponowała WWE, żeby pierwsza godzina RAW odbyła się całkowicie bez reklam. Federacja skorzystała z tej okazji i rzeczywiście pierwsze 66 minut wczorajszego RAW obyło się bez żadnych materiałów reklamowych. Ze strony USA Network miał to być sygnał dla nowych władz, że otrzymują one duży kredyt zaufania od stacji, która liczy na dobrą jakość nadchodzących programów.

Uwaga na spoilery z RAW.
|
|
|
|
RAW otworzyła wspomniana przeze mnie wcześniej Becky Lynch, która zjawiła się w temblaku i z mikrofonem. Zawodniczka odniosła się do swojej kontuzji i tego jak dokończenie walki mimo bólu związanego z urazem uświadomiło jej ile niepotrzebnych rzeczy robiła w ostatnim czasie. Becky stwierdziła, że choć dała z siebie wszystko to Bianca Belair była po prostu lepsza i dlatego uszanowała ją po zakończonym pojedynku. Lynch wspomniała o nadchodzącej przerwie i tym, że już teraz możemy oczekiwać wielkiej historii jej powrotu. Zasugerowała przy tym potencjalny powrót do gimmicku „The Man”. Becky poprosiła jeszcze na ring Biancę Belair, która znów ją uściskała, podkreślając szacunek, który zapanował między tymi paniami.


Po chwili Becky udała się na zaplecze, a Belair przejęła mikrofon dziękując Becky za to, iż ta wycisnęła z niej to co miała najlepszego do zaoferowania. Kamery przeniosły się jednak po chwili na zaplecze, gdzie Lynch została jeszcze zaatakowana przez Bayley, Dakotę Kai i Iyo Sky. Bianca ruszyła z odsieczą, ale po przybyciu na miejsce zastała już tylko poobijaną Lynch.

Na RAW nie mieliśmy co prawda powrotów czy debiutów, lecz patrząc na całość programu dało się odczuć dużą zmianę pod nowym kierownictwem. Na gali było sporo naprawdę niezłej ringowo akcji, a całość show skupiła się mocno na pchnięciu do przodu kilku głównych historii. Jedną z nich było wyłonienie nowego pretendenta do WWE United States Championship, co odbyło się w formie mini-turnieju – najpierw doszło do dwóch Triple Threat Matchów, a ich zwycięzcy spotkali się potem w solowej walce.
W pierwszym Triple Threat Matchu, AJ Styles pokonał Mustafę Ali’ego i The Miza. Następnie Ciampa zwyciężył Dolpha Zigglera i Chada Gable’a. W finałowej rozgrywce spotkali się zatem Styles i Ciampa, a ten drugi mógł liczyć na wsparcie The Miza, który robił co mógł, żeby mu pomóc i w końcówce przeszkodził Stylesowi w powrocie na ring na tyle skutecznie, że rozkojarzony AJ wpadł na kolanko i Fairy Tale Ending, po których Ciampa zainkasował zwycięstwo. Oczywiście został tym samym nowym pretendentem do US Title, a WWE potwierdziło, że walkę Bobby Lashley vs. Ciampa o tytuł, zobaczymy już na przyszłotygodniowym RAW.


Montez Ford podjął rękawicę i zmierzył się solowo z Sethem Rollinsem, lecz po zaciętym pojedynku uległ jednak bardziej utytułowanemu rywalowi.


Drugą z głównych historii tego RAW było zarysowanie planu grupy Bayley, Dakoty Kai i Io Sky. Po wspomnianym wcześniej zaatakowaniu Becky Lynch, panie zaingerowały w walce Alexy Bliss z Asuką, atakując obie zawodniczki. Z odsieczą zjawiła się Bianca Belair, która miała dość i chciała walki z jedną z nich – wyzwanie przyjęła Sky. Za jakiś czas otrzymaliśmy solową walkę Belair vs. Sky w Non-Title Matchu. W trakcie walki Bayley i Dakota Kai pojawiły się przy ringu, żeby wspierać Iyo, ale szanse postanowiły wyrównać Asuka i Alexa Bliss, które zjawiły się ze wsparciem dla Bianci. Ostatecznie pojedynek zakończył się jako No Contest, gdyż obie 3-osobowe ekipy nie wytrzymały i rzuciły się na siebie w wielkiej bójce.


Trzecią wiodącą historią tego RAW było rozwinięcie story na linii Edge-Judgment Day. Najpierw Edge pojawił się na arenie, żeby coś powiedzieć, zjawiając się już ze swoim najbardziej znanym theme songiem i jako „Rated-R Superstar”. Edge przeprosił fanów za swoje zachowanie z ostatnich miesięcy i powiedział, że jego intencją było wydobycie potencjału z niektórych osób, które nie były odpowiednio budowane, ale popełnił błędy i to się na nim zemściło, gdyż nie spodziewał się, że mogą się od niego odwrócić. Powracając na SummerSlam rozpoczął jednak misję zabicia tego co zbudował, gdyż obiera teraz na celownik Judgment Day i chce zakończyć historię tej grupy.

W walce wieczoru tego RAW doszło do walki o Undisputed WWE Tag Team Championship. Wobec triumfu z SummerSlam, The Mysterios dostali tym razem szansę mistrzowską przeciwko The Usos, ale nie zdołali ich pokonać. W końcówce Usos odliczyli Dominika Mysterio po 1D i zachowali tytuły. Po walce Usos wycofali się świętując, a Mysterios zostali zaatakowani przez Judgment Day (Finna Balora, Damiana Priesta i Rheę Ripley). Z odsieczą nadbiegł właśnie Edge, który początkowo dobrze radził sobie z rywalami, ale potem doszło do sytuacji w której szykował Spear dla Finna, ale Rhea odepchnęła Balora i Edge władował się z impetem w Dominika. Edge pogonił za Priestem i Balorem przez trybuny, a Rey był mocno zdezorientowany i zaopiekował się Dominikiem, patrząc jednak niepewnie w kierunku odbiegającego Edge’a, czemu z uśmiechem przyglądała się z okolic ringu Ripley i tym akcentem zakończyliśmy ten epizod RAW.


----------

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu


Autor:
Piotr GilewskiDodano: 08-08-2022, 10:41
Host: user-5-173-49-102.play-internet.pl, IP: 5.173.49.102

Obstawiam, że feud na linii EDGE vs The Judgement Day pociągną w stronę zantagonizowania Dominika na stronę JD jako zemstę na Edge'u za speara. Wtedy EDGE i Rey vs 4-osobowy JD.

autor: Morcin

nick:

email:

komentarz:

 

Przepisz cyfrę: 6

 

 

  
Należy wypełnić wszystkie pola.
Znaczniki języka HTML zostaną usunięte!
 
[ anuluj ]Tytuł mistrzowski WWE Universal zabierze z SummerSlam:

Roman Reigns
Brock Lesnar
Theory


3. sierpnia 2022


Mistrzostwo WWE Universal
Last Man Standing
Roman Reigns
vs
Brock Lesnar

Mistrzostwo Kobiet RAW
Bianca Belair
vs
Becky Lynch

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Liv Morgan
vs
Ronda Rousey

Mistrzostwo Stanów Zjednoczonych WWE
Bobby Lashley
vs
Theory

Mistrzostwo Tag Teamowe WWE
Usos
vs
Street Profits
Sędzia specjalny:
Jeff Jarrett

Riddle
vs
Seth "Freakin" Rollins

Logan Paul
vs
Miz

Pat McAffy
vs
Happy Corbin
4. września 2022


Karta wkrótce
2. lipca 2022


Money in the Bank
Ladder Match
Mężczyzn
Zwycięzca:
Theory

Money in the Bank
Ladder Match
Kobiet

Zwyciężczyni:
Liv Morgan

Mistrzostwo Kobiet RAW
Bianca Belair
pokonała
Carmellę

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Ronda Rousey
pokonała
Natalyę

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Liv Morgan
pokonała
Rondę Rousey

Mistrzostwo Stanów Zjednoczonych WWE
Bobby Lashley
pokonał
Theory'ego

Niekwestionowane Mistrzostwo Tag Teamowe WWE
The Usos
pokonali
Street Profits
26. czerwca 2022


Mistrzostwo Świata AEW
Jon Moxley
pokonał
Hiroshiego Tanahashiego

Mistrzostwo Świata Wagi Ciężkiej IWGP
Four-way
Jay White
pokonał
"Hangmana" Adama Page'a
Kazuchikę Okadę
Adama Cole'a

Mistrzostwo IWGP
Stanów Zjednoczonych
Will Ospreay
pokonał
Orange Cassidy'ego

Mistrzostwo AEW
All-Atlantic

Pac
pokonał
Miro
Malakai Blacka
i Clarka Connorsa

Mistrzostwo Świata Kobiet AEW
Thunder Rosa
pokonała
Toni Storm

Mistrzostwo Tag Teamowe Świata ROH oraz Tag Teamowe IWGP
Three-way
Zwycięzca Zgarnia Wszystko

FTR (ROH)
pokonali
United Empire (IWGP)
i Roppongi Vice

Six-man Tag Team Match
Le Sex Gods i Minoru Suzuki
pokonali
Eddiego Kingstona,
Wheelera Yutę
i Shotę Umino

Six-man Tag Team Match
Dudes with Attitudes
pokonali
Bullet Club

Claudio Castagnoli
pokonał
Zacka Sabre Jr'a

Pre-show
Tag Team Match
Bishamon
pokonali
The Factory

Pre-show
Lance Archer
pokonał
Nocka Comoroto

Pre-show
Tag Team Match

Swerve In Our Glory
pokonali
Suzuki-gun

Eight-man Tag Team Match
Max Caster i Gunn Club
pokonali
Yuyę Uemurę
i New Japan Dojo


Designed by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.